Roční odklad změn v inkluzi navrhovaný KSČM u vlády asi narazí

18.06.2016 16:01 | Zprávy

Roční odklad zavedení nových pravidel společného vzdělávání ve školách, jak to navrhli poslanci KSČM, u vlády na středečním zasedání zřejmě narazí. Podle jejich novely školského zákona by se nový přístup k inkluzi nezačal uplatňovat od letošního září, ale až k začátku následujícího školního roku. Už nyní je navíc zřejmé, že zákonodárci nestihnou předlohu projednat včas.

Roční odklad změn v inkluzi navrhovaný KSČM u vlády asi narazí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Staronový předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip

Pravidla, která by měla ulehčit vzdělávání handicapovaných a sociálně znevýhodněných dětí v běžných školách, byla schválena na jaře 2015. Bouřlivou debatu laiků i odborné veřejnosti vyvolala především v posledních měsících. Předkladatelé v důvodové zprávě uvádějí, že převažují záporná stanoviska. Odklad by podle nich vytvořil „dostatečný časový prostor k řádnému vyjasnění jejích negativ, jakož i dostatečný čas k přípravě škol pro její zavedení v praxi“.

Roční odklad by byl podle předběžného stanoviska pro ministry neodůvodněný. „Společné vzdělávání usiluje o maximální podporu rozvoje vzdělávacího potenciálu každého dítěte, žáka či studenta tak, aby mu bylo umožněno vzdělávání, které je v jeho nejlepším zájmu,“ stojí v dokumentu. Kabinet podotkne, že od září budou zvýšené výdaje na speciální vzdělávací potřeby žáků nárokové. Bude tedy zajištěna úhrada podpory, kterou dosud zajišťovali pedagogové jen za mimořádného osobního nasazení, nebo ji nebyli schopni zajistit vůbec, uvádí materiál. Z ministerstev, která se k normě KSČM vyjadřovala, ji podpořilo jen ministerstvo financí Andreje Babiše (ANO).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

,,Není moudré dávat stranou možnost členství Ukrajiny v NATO" - tvrdíte Vy.

A slibovat Ukrajině něco, co je nereálné, je podle vás v pořádku a fér i vůči Ukrajině? Nebo fakt věříte tomu, že by se vstupem Ukrajiny do NATO všichni souhlasili? Pokud vím, tak je souhlas všech členských států podmínkou pro vstup. Nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vypovědět poslušnost. Filip Turek přímo z Ameriky předestřel budoucnost ČR

14:14 Vypovědět poslušnost. Filip Turek přímo z Ameriky předestřel budoucnost ČR

Společně s Maďary, Italy, Rakušany a dalšími národy vypovědět poslušnost Evropské komisi. Tak lze dl…