"Etapa Martina Romana byla obdobím dynamických zahraničních ambicí," řekl podle MF Dnes Nečas. "Já teď ale chci, aby ČEZ byl dlouhodobě aktivní na domácí scéně. Nyní je klíčová dostavba Temelína." Právě tu Roman svými zájmy v zahraničí zdržoval.
Zároveň se premiér nechal slyšet, že hodlá posílit pravomoce vládního zmocněnce pro dostavbu Temelína, agendu jaderné elektrárny by podle něj navíc měl mít na starosti jeden člověk a neměla by se dělit.
SLEDUJEME téma Martin Roman
Druhým důvodem Romanova obchodu mohl být narůstající Nečasův zájem o někdejší privatizaci strojírenského holdingu Škoda, při níž měly některé obchodní operace mít nestandardní pozadí. Právě Roman stál v čele firmy před privatizací.
Na povýšení dosavadní Romanovy pravé ruky Daniela Beneše na šéfovo místo už Nečas kývl. "Bavili jsme se o energetické koncepci, ocenil jsem jeho manažerské schopnosti a vizi," komentoval premiér schůzku s Benešem, který byl kdysi straníkem ČSSD.
Čtěte:
Roman je jako šéf dozorčí rady ještě mocnější, míní Havel z ČSSD
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par