Nejbližší spojenci dosluhující německé kancléřky Angely Merkelové začali kritizovat Evropskou unii, a to kvůli problémům s dodávkou vakcín. Nákup vakcín do členských států probíhá skrz Evropskou komisi. Původním záměrem Evropské unie bylo skrz jednotnou centrální objednávku co nejvíce stlačit jednotkovou cenu a zabezpečit co nejvíce dávek vakcín proti koronaviru. Výsledek je však takový, že Izrael, Velká Británie či USA, tedy nečlenské státy Evropské unie, mají mnohem větší proočkovanost, než právě Evropa.
Zatímco v Izraeli již bylo první dávkou proočkováno necelých 55 % populace, ve Spojených arabských emirátech 34 %, ve Velké Británii 14 % a v USA necelých 9 %, tak členské státy Evropské unie mají proočkováno dvě až tři procenta populace. Nejlépe je na tom z členských států Malta, kde bylo proočkováno něco málo přes šest procent populace. Dodejme však, že počet obyvatel Malty je půl milionu obyvatel.
Procento proočkované populace proti koronaviru ve vybraných zemích
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: tle