O zařazení Chovancova vystoupení jednali poslanci v organizačním výboru, kde ČSSD předběžně uvedla, že by s návrhem souhlasila v termínu 21. dubna. "Pak se ale sešel poslanecký klub, na němž jsme se dohodli, že se zařazením bodu souhlasit nebudeme," řekl ČTK šéf poslanců ČSSD Roman Sklenák.
Předseda sněmovního klubu ODS Zdeněk Stanjura v této souvislosti řekl, že pokud Chovanec nevystoupí, bude ODS požadovat svolání mimořádné schůze.
Kalousek soudí, že policie se nedopustila nedopatření pouze svou horlivostí. "Zásahy budí dojem, že policie postupovala na základě centrálního politického zadání. Tyto kroky nelze zdůvodňovat policejní horlivostí, jak se snaží vymlouvat ministr vnitra," uvedl.
Kvůli incidentu na pražské FAMU se vedení školy již omluvil policejní prezident Tomáš Tuhý. Postup policistů v dopise děkanovi označil za "nevhodný a nadbytečný". Dva policisté kvůli němu čelí kárnému řízení. Chovanec na případu ale neshledal porušení zákona. Policie, která při návštěvě čínského prezidenta navštívila v souvislosti s vyvěšením vlajky budovu školy, byla podle něj jen neobratná a zbytečně horlivá. V neděli odmítl podezření, že policisté stranili Číňanům. Pokud se prokáže existence takového pokynu, odstoupí.
Kromě incidentu na FAMU zasahovala policie v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta ve dnech 28. až 30. března v řadě případů, a to proti odpůrcům i příznivcům prezidenta.
Kalousek byl jedním z politiků, kteří se domáhali během návštěvy čínského prezidenta vstupu na Hradčanské náměstí, kde se měla uskutečnit ohlášená demonstrace na podporu Tibetu. Policie tam demonstranty nevpustila. Organizace, které protest organizovaly, kvůli tomu podají správní žalobu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa