Tady musí rodina žebrat o peníze a stát jen loni vyplatil parazitujícím neziskovkám miliardy! U Jílkové se mluvilo o zdravotnictví a v publiku to vřelo

27.04.2017 22:55 | Zprávy

Platíme si na české zdravotnictví dost peněz prostřednictvím daní, nebo platíme málo, vzhledem k tomu, kolik stojí třeba léčba rakoviny nebo transplantace jater, a bude třeba zvednout finanční spoluúčast pacientů? Tuto otázku položila v pořadu Máte slovo moderátorka Michaela Jílková. A nastal rámus.

Tady musí rodina žebrat o peníze a stát jen loni vyplatil parazitujícím neziskovkám miliardy! U Jílkové se mluvilo o zdravotnictví a v publiku to vřelo
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Pořad Máte slovo Michaely Jílkové.

Je v českém zdravotnictví dost peněz, nebo jich potřebuje víc? Právě o tom ve čtvrtek večer před kamerami České televize hovořili ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD), bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková , prezident Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Friedrich, pacient z Říčan Václav Lacina a lékař Pavel Vepřek.

Ludvík razantně odmítl obnovení zdravotnických poplatků a to včetně stokorunového poplatku za den pobytu v nemocnici. Po obnovení tohoto poplatku už nějaký čas volá prezident Miloš Zeman. Za to si od ČSSD vysloužil tvrdou kritiku. Naproti tomu TOP 09 prezidentův nápad podpořila. Ludvík ve studiu varoval před existencí dvourychlostního českého zdravotnictví.  

Heger však odmítl myšlenku, že by české zdravotnictví bylo dvourychlostní. „My máme dobře zavedenou solidaritu, což je jeden z dobrých pilířů našeho zdravotnického systému, kde výrazně více platí bohatí než chudí. A pokud je někdo bohatý a chce si koupit nějakou libůstku, tak ať si ji koupí. Pokud si někdo může koupit auto za dva miliony nebo lahev vína za pět tisíc, tak já bych to sice nedělal, ale když to někdo chce, tak prosím," řekl Heger.

Posteskl si nad tím, že ve zdravotnictví prostě nemáme dost peněz. „Mě to mrzí, ale je to tak, že tato země dnes nemá na lepší standard. Když dnes někdo potřebuje drahou biologickou léčbu, tak mu ji dejme, ale připlatíme si za méně důležité zákroky," pokračoval Heger. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Neskutečně drahý.“ Plyn z USA Iloně Švihlíkové nevoní. Z dobrého důvodu

22:05 „Neskutečně drahý.“ Plyn z USA Iloně Švihlíkové nevoní. Z dobrého důvodu

Ekonomka Ilona Švihlíková v rozhovoru pro XTV předestřela svá očekávání od roku 2025, která rozhodně…