Trapné? Fridrichová dělala z Babiše blbce. Užila si to

16.11.2020 7:45 | Zprávy

Cílem Nory Fridrichové se v posledním dílu 168 hodin stal jednak odborář Dufek a jeho výroky o nálevnách a také premiér Babiš a jeho chování v Poslanecké sněmovně. Dufek na kameru prohlásil, že 160 korun za oběd je zlodějina a že se kát nebude. Ale že by se měl omluvit si myslí např. předseda ČKMOS Josef Středula. A Andreji Babišovi i divákům popřála Nora Fridrichová dobrou noc. Předseda vlády totiž ve Sněmovně usnul.

Trapné? Fridrichová dělala z Babiše blbce. Užila si to
Foto: Repro ČT
Popisek: Moderátorka 168 hodin Nora Fridrichová přeje dobrou noc

Nora Fridrichová v rámci reportáže připomenula staré socialistické heslo „Povaleči z kaváren do polí a továren“ ve spojitosti se slovy odboráře Bohumíra Dufka a krátce uvedla, co řekl, tedy že hospod je v Česku moc a trhu prospěje, když některé zkrachují. „Slova směřují tisícům podnikatelů, kuchařů a číšníků a servírek, kteří teď každý den řeší, co bude dál. A strachují se o budoucnost. Je fér říkat v těžkých časech těm dřív úspěšným, že pro ně není místo? A proč předákovi Dufkovi vadí nalévárny?“ ptala se moderátorka.

„Já nevím, všichni zvonili klíčema, všichni by chtěli tržní hospodářství, ale když potom nastane problém, tak to nechtějí akceptovat. Takže je mi líto, já si myslím, že ty dobrý vydržej a ty špatný prostě skončí,“ řekl Dufek na kameru a dodal, že nechápe, proč by mělo být v Česku 40 tisíc restaurací.

Na to měl odpověď šéf Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek, který oponoval, že tolik restaurací bylo zcela jednoduše proto, protože do nich chodili hosté. Ten také uvedl, že celková ztráta v oboru gastronomie kvůli vládním opatřením bude 40 miliard. „Ztráta, kterou nikdo z těch gastronomů nezpůsobil,“ dodal.

„To, že firmy skončí a zkrachují, je očistný proces,“ trval si na svém Dufek, nicméně jak zmínil hlavní ekonom Deloitte David Marek, přirozený očistný proces v ekonomice probíhá tím, že jsou firmy pod tlakem konkurence, což ale není současný případ. „Teď bojují všechny proti jednomu společnému nepříteli, kterého těžko můžou porazit, protože je to dáno nařízením vlády.“

Dufek také dodal, že v Česku jsou i jiné, stále poptávané obory kromě svářečů, například montážní pracovníci nebo řidiči. „Tady existuje nějaký trh práce a ti lidé se přeskupovat budou. Ale je velmi složité si představit, že se napříkald kvalifikovaný kuchař, který se věnuje 20 let gastronomii, začne přeučovat na svářeče jenom proto, protože momentálně 2 nebo 3 měsíce nemá práci,“ pochyboval o Dufkových slovech opět šéf Asociace hotelů a restaurací. I ekonom Marek mínil, že se u Dufka jedná o nedomyšlený výrok.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Neskutečně drahý.“ Plyn z USA Iloně Švihlíkové nevoní. Z dobrého důvodu

22:05 „Neskutečně drahý.“ Plyn z USA Iloně Švihlíkové nevoní. Z dobrého důvodu

Ekonomka Ilona Švihlíková v rozhovoru pro XTV předestřela svá očekávání od roku 2025, která rozhodně…