Podle Starosty Prahy 4 Alexandra Bellu policisté zastavení stíhání vysvětlují obecnou frází o „nedostatku důkazů“. „Věřím policii, ale nejsem si jistý, zda v tomto momentu pro ni nebylo jednodušší celou věc smést ze stolu, zvláště když jde o tak citlivou mediální záležitost,“ zaslal redakci své vyjádření k věci Alexander Bellu. „Všichni aktéři se jasně vyjádřili, že šlo o znásilnění. Tím pádem buď k němu skutečně došlo, anebo došlo k šíření poplašné zprávy. Považuji to za další z celé řady selhání státu v kauze tzv. Kliniky,“ doplnil dále.
Případ údajného znásilnění v prostorách Kliniky rozvířila tuzemská média letos v červnu. Jako první o incidentu napsalo sdružení Prázdné trůny na sociální síti facebook. Znásilnění se mělo týkat dvou žen a členek komunity, která se na Klinice schází.
Krátce po onom obvinění LGBTQ aktivistka Marie Feryna smazala svůj facebookový profil. Následně však své činy de facto přiznala na svém osobním blogu a ospravedlňovala je těžkým životním obdobím, psychickými problémy, užíváním alkoholu a psychofarmak.
Marie (dříve Jiří) Feryna je známou českou LGBTQ aktivistkou, která prosazuje zájmy zejména transgender komunity. Feryna je rovněž básnířkou a autorkou sbírky Před Setřením. Rovněž publikovala v řadě časopisů (Tvar, Psí víno). S básnířkou Ferynou dělal rozhovor pro Českou televizi například známý moderátor, redaktor kulturních rubrik Petr Fischer.
Feryna byla v minulosti rovněž jednou z organizátorů tzv. „alt-pride“, tedy alternativní verze festivalu sexuálních menšin Prague Pride, který se koná na žižkovské Klinice. Lidé stojící za alt-pride kritizují tradiční svátek LGBTQ komunity (Prague Pride) za přílišnou komercionalizaci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jonáš Kříž