Vyhlašujeme tuto deklaraci nezávislosti! Mnohým českým osobnostem došla trpělivost s Bruselem, Berlínem, Washingtonem, Pekingem...

13.09.2018 19:08 | Zprávy

Pravděpodobně v reakci na včerejší výrok Evropského parlamentu, který dal Evropské komisi volnou ruku k zahájení „kárného řízení" s Maďarskem, se několik českých osobností podepsalo pod manifest nazvaný „Deklarace nezávislosti České republiky". Toto všechno požadují... Autorem deklarace je Michal Malý.

Vyhlašujeme tuto deklaraci nezávislosti! Mnohým českým osobnostem došla trpělivost s Bruselem, Berlínem, Washingtonem, Pekingem...
Foto: pl
Popisek: Česká vlajka na Kampě

Evropský parlament uvolnil Evropské komisi ruce k tomu, aby se podívala, co se tam děje. Europoslanci vyčítají maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi, že oslabuje svobodu médií, nezávislost justice a aktivity občanské společnosti. Orbán si to vykládá tak, že se Bruselu nelíbí výsledek maďarských voleb. Orbán v nich drtivě zvítězil. Tvrdí také, že Brusel je velmi nespokojen s tím, že odmítá otevřít Maďarsko migrantům.

Na krok Evropského parlamentu zareagovala celá řada lidí v Česku. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček řekl, že přišel čas jasně podpořit Maďarsko. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl zdůraznil, že bruselské aktivity Maďary nezlomí, stejně jako ho nezlomily sovětské tanky v roce 1956. Na obranu Maďarska se postavil také Tomio Okamura (SPD) a další politici. K této skupině se přidali také signatáři petice spisovatel Benjamin Kuras, někdejší europoslanec Petr Mach (Svobodní) nebo neúspěšný prezidentský kandidát a nyní uchazeč o post senátora Jiří Hynek.

Už v preambuli deklarace nezávislosti signatáři tvrdí, že Evropu zaplavily miliony migrantů, mezi nimiž najdeme i teroristy, takže představují riziko pro starý kontinent. „Lídři Evropské unie přitom přešlapují na místě a problémy neřeší. Zato se snaží potlačit jakékoli snahy členských států použít zdravý rozum a právo na posílení vlastní bezpečnosti. České republice se za odmítnutí imigrantských kvót vyhrožovalo tvrdými sankcemi a je na ni průběžně vytvářen nátlak přerůstající v diktát. S ohledem na současnou situaci vyhlašujeme tuto deklaraci," zdůraznili autoři.

S důrazem na odkaz předků trvají na tom, že je třeba zachovat svrchovanost České republiky.  Odmítají se prý podřizovat směrnicím z Bruselu, Berlína, Washingtonu či Pekingu. Politici by podle jejich názoru měli udělat všechno proto, aby uchránili Českou republiku. Mezi opatření, která je podle signatářů třeba přijmout, patří zpřísnění podmínek pro udělení českého občanství, udělení volebního práva jen českým občanům a tak podobně.

„Odmítáme veškeré omezování naší svobody a práva. Zejména svobody slova, svobody podnikání a práva držet zbraň a práva na ochranu života, zdraví a majetku... Setrvání České republiky v Evropské unii musí být podmíněno tím, že naše rozhodování bude respektováno bez nátlaku, ultimát a vměšování do vnitřních záležitostí naší země," zdůrazňují signatáři.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Neskutečně drahý.“ Plyn z USA Iloně Švihlíkové nevoní. Z dobrého důvodu

22:05 „Neskutečně drahý.“ Plyn z USA Iloně Švihlíkové nevoní. Z dobrého důvodu

Ekonomka Ilona Švihlíková v rozhovoru pro XTV předestřela svá očekávání od roku 2025, která rozhodně…