Mezi těmi, kdo odjíždějí, jsou civilisté i členové opozičních oddílů. Přednostně do autobusů podle zdrojů agentury Reuters nastupují ženy a děti a odváženi jsou těžce ranění.
Evakuace a humanitární dodávky začaly v neděli. Příměří se dohodlo minulý týden a v jeho rámci má z města odejít asi 3200 povstalců.
OSN prosazuje dohody o lokálních příměřích jako možnost, jak zklidnit syrská bojiště a pomoci civilistům. V září se podařilo dosáhnout dohody o klidu zbraní pro město Zabadání ležící u hranice s Libanonem a pro dvě vesnice v provincii Idlib. Zprostředkovateli tehdy byly Írán a Turecko, tedy země, které podporují opačné strany konfliktu.
Homs se jako jedno z prvních měst zapojil do protestů proti vládě prezidenta Bašára Asada a stal se dějištěm těžkých bojů. Armáda dobyla jeho centrum loni v květnu, ale ve čtvrti Váir se až dosud udržela opozice a vojsko pokračovalo v obléhání této čtvrti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk