Zejména pro Wollnera bylo setkání velmi trpké a většinu času dával najevo, že by Lorenc neměl být na takové akce vůbec zván, protože byl šéfem „mlátičkové mašinerie“, a ptal se, kde je policie, která by Lorence „sebrala“.
„Vážená Univerzito Karlova, myslíte si, že by na berlínské nebo vídeňské univerzitě mohl v 70. letech debatovat nacistický válečný zločinec? Přispíváte k zamlžování minulosti a relativizaci hodnot, o kterou dnes a denně usilují ‚nové pořádky‘,“ podotkl k tomu na Twitteru předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
„V Německu byl bývalý člen NSDAP a vysoce postavený úředník ministerstva propagandy třetí říše kancléřem už v 60. letech, k nějakému vystoupení na univerzitě klidně v té době dojít mohlo,“ reagoval na Kalouska jeden z uživatelů sociální sítě.
„A. Lorenz ale nebyl jenom prominentním členem KSČ. Těch jsou na univerzitách dodnes zástupy. On byl velitelem komunistického gestapa. Jako by debatoval SS-Gruppenführer Heinrich Müller,“ odvětil Kalousek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef