Ladislav Žák: Politik(a) budoucnosti…

04.03.2019 10:51 | Zprávy

41. sjezd ČSSD je záležitostí, která byla, je a bude rozsáhle komentována. Svědčí to minimálně o tom, že politika české sociální demokracie stojí ještě mnohým lidem za komentář. Dovolím si tři malé poznámky ke třem skutečnostem.

Ladislav Žák: Politik(a) budoucnosti…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Žák

První skutečností je existence Manifestu, dokumentu, který má odstartovat snad vnitrostranickou, snad i širší diskusi. Nechápu jediné, proč si na jeho textu nedali jeho autoři trochu více záležet. Lze jenom doufat, že je právě proto tak nedokonalý, aby to vyvolalo diskusi. Přál bych si, aby se v Lidovém domě konečně dozvěděli, jak žijí a v co doufají lidé, které se socdemáci milostivě rozhodli zase zastupovat, protože jim mise mezi městské intelektuály tak nějak nevyšla. Bůh ví proč…

Druhou skutečností je způsob účasti a vystoupení Miloše Zemana. Můj komentář bude spočívat v tom, že tuto skutečnost ponechám zcela bez komentáře.

Třetí skutečností je zvolení Tomáše Petříčka místopředsedou ČSSD. Bylo k tomu řečeno mnohé, zejména k tomu, že nedělá suverénní zahraniční politiku. Mě osobně nejvíce baví podobné nářky těch lidí, kteří ani nemukli, když naše okupovaná země fungovala v sovětském protektorátu v podmínkách Brežněvovy doktríny omezené suverenity a nebylo jim divné, že tehdejší politici a ministři, nejen zahraničí, všechno papouškují úsilně a doslovně po těch sovětských.

Jinak zdaleka nejlepší komentář ke sjezdu ČSSD měl Milan Štěch, který Tomáše Petříčka označil za „politika budoucnosti“. To je nepochybně pravda, otázkou zůstává, jaká bude politika budoucnosti, bude-li jaká, a jaká bude budoucnost…

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ohodnocení práce politika

Dobrý den, opakovaně se ukazuje, že ne všichni politici pracují a chodí do práce. Nemyslíte, že by stálo za úvahu, aby všichni politici (poslanci, senátoři i ministři) byly z větší části placeni za odvedenou práci? Třeba za to, jak často se účastní schůzí, hlasování, kolik předloží zákonů apod? Nemy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Lepenovci míří k absolutní většině

15:57 Zbyněk Fiala: Lepenovci míří k absolutní většině

Drtivá výhra Národního sdružení v prvním kole parlamentních voleb a nejistá spolupráce centristickýc…