Petr Hampl: Kdyby měli zombíci smysl pro humor

11.03.2019 20:37 | Zprávy

Tři sta devadesát nebezpečných slov o vyvěšování tibetské vlajky

Petr Hampl: Kdyby měli zombíci smysl pro humor
Foto: Archiv PH
Popisek: Petr Hampl

Varování: Následující text obsahuje narativy, které vyvolávají v pražské a brněnské kavárně záchvaty vzteku.

Když člověk vyvěšuje vlajku nějaké vzdálené země, a sám z ní nepochází, dělá to zpravidla proto, že s ní spojuje určité představy či ideály. Třeba konfederační prapor. Vyvěšují jej tisíce lidí v nejrůznějších koutech světa, a nikdo z něj nepřepokládá, že by mohl obnovit jižanskou společnost 19. století. Vlastně o té staré společnosti ani nemusí moc vědět. Konfederační prapor pro něj znamená rebelství, nezávislost a odhodlání žít po svém bez ohledu na to, co chtějí vládcové a úředníci v hlavním městě. Rebelství stvrzené odhodláním zemřít v boji za svobodu, když to bude zapotřebí.

Co ale znamená vlajka Tibetu. Málokdo z těch, kdo tou vlajkou dnes mávají, si dává za cíl deportovat současné obyvatelstvo Tibetu, sehnat potomky původních obyvatel rozptýlených po celém světě a obnovit středověký režim založený na nevolnictví. Co tedy vlastně chtějí? Většina z nich nemá nejmenší potuchy. Nejsou zvyklí své postoje zdůvodňovat ani sami sobě. Slyšeli, že je správné být pro Tibet. Tak jsou pro Tibet.

Nicméně,  když se podíváme pozorněji, určité přesvědčení u těch lidí přece jen najdete. A protože nemají žádný manifest, zkusím to zformulovat za ně. S nadějí, že se někdo z nich ozve a své stanovisko upřesní.

S vyvěšováním tibetské vlajky je spojeno přesvědčení, že má být nastolena celosvětová vláda. V elitářském slovníku se tomu říká překonání nacionalismu.

S vyvěšováním tibetské vlajky je spojeno přesvědčení, že celosvětová vláda nesmí podléhat žádné formě demokratické kontroly. V elitářském slovníku se tomu říká odmítnutí populismu.

S vyvěšováním tibetské vlajky je spojeno přesvědčení, že cílem této vlády má být likvidace životních stylů a všech morálních přesvědčení, jaká tu byly po tisíce let. Místo toho má globální vláda vnutit každému člověku na Zeměkouli nové lepší myšlení a zformovat z něj nového člověka. Globální vláda má řídit každého jedince do nejmenšího detailu, jeho ekonomické chování, city, vztahy, názory, intimitu… prostě všechno. V elitářském slovníku se hovoří o skoncování s nespravedlností.

Když se na tyhle ideály podíváme pořádně, vidíme, že přesně takhle se chová Čína v Tibetu! Z jednoho místa se vládne více než miliardě lidí, panstvo nepodléhá demokratické kontrole a státní úředníci Tibeťanům detailně určují životní styl.

Mohli byste je tím zjištěním poškádlit, kdyby bylo možné s nimi normálně diskutovat  a kdyby měli základní smysl pro humor. Jenže, když proti sobě máte zombíky tupě odříkávající politicky korektní poučky, prostě na to nemáte chuť.

(zdroj: petrhampl.com)

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Pozice ministra vnitra

Dobrý den pane Okamuro, Zajímalo by mě, kdybyste hypoteticky byl na pozici ministra vnitra, pod kterého také spadá Česká pošta, na co byste se zaměřil? Bylo by to na kvalitu této služby? Podle mě jde Česká pošta do pr... Nejen že za Rakušana došlo ke zhoršení dostupnosti a snížení počtu poboček, ale...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Zmatečný výklad zmatečného zákona

15:16 Zdeněk Jemelík: Zmatečný výklad zmatečného zákona

Předcházejí článek Netečná veřejnost byl provokací, která měla vzbudit zájem veřejnosti o zmatenou n…