Před časem jsme si v rozhovoru povídali o hrozbě, kterou v sobě skrývá vlna migrantů, jež se bez přestávky valí na Evropu. Jak s odstupem času tuto problematiku vnímáte, a to zvláště po téměř dennodenních obrázcích toho, jak musí francouzská policie rozhánět stovky nelegálních imigrantů, kteří se pokoušejí dostat z Francie do Británie tunelem pod Lamanšským průlivem?
V plné míře se potvrzují moje tehdejší předpovědi. Tehdy jsem řekl, že v imigrantech nevidím žádné zoufalé uprchlíky, kteří s bídou zachraňují holé životy, nýbrž armádu ekonomických migrantů, vojáků a teroristů. Jejich násilné a agresivní chování dnes plně potvrzuje to, co jsem tehdy řekl. Nezastaví-li Evropa jejich příliv, bude ještě podstatně hůře.
Z Francie do Velké Británie prý imigranti prchají hlavně kvůli britskému sociálnímu systému, neboť tam každému utečenci vyplatí 36 liber, což je zhruba 1 385 Kč, na den. Nadto v Británii nezaměstnanost dosahuje 5,4 procenta, což je zhruba polovina oproti míře nezaměstnanosti na druhé straně Lamanšského průlivu, takže si uprchlíci zřejmě myslí, že tam snadněji dostanou práci. Británie se ale již od loňského roku proti imigrantské vlně bouří; a k tomu premiér David Cameron uvedl, že chce snížit počet přistěhovalců a britské úřady si prý posvítí na ty z nich, kteří přicházejí do Británie pouze s cílem čerpat sociální dávky. Ovšem zdá se, že se ani za rok nic nezměnilo. Před čím podle vás Británie stojí?
Britský premiér David Cameron se snaží působit jako silný a rozhodný vůdce a dělá patetická gesta, ale to je všechno. Za jeho proklamacemi nenásledují činy. Nemyslím si, že by imigranti přicházeli do Británie pracovat, protože jde o zcela nekvalifikované migranty, o nichž lídři jejich vlastních zemí hovoří jako o nejhorší spodině. Přicházejí vysávat britský sociální systém a je mezi nimi i mnoho džihádistů.
Velká Británie má jedinou možnost: zabránit vstupu ilegálních migrantů na své území všemi prostředky, okamžitě vyhostit ty, kteří již jsou na jejím území, a nedávat jim žádné peníze. Je jasné, že právě k tomuto řešení se premiér Cameron nechce uchýlit, protože se obává rozsáhlých nepokojů, které by v případě takového kroku následovaly. Jenže Británie již je v pozici, kdy se nepokojům tak jako tak vyhnout nemůže; a čím více bude řešení odkládat, tím horší to potom bude. Až se vyčerpá a zhroutí sociální systém, až se počty migrantů dále zvýší, dojde k událostem, pro které slovo nepokoje bude pouhým eufemismem, a půjde spíše o regulérní občanskou válku městského guerillového typu. Nastane situace, kterou zatím známe jen ze Shadowrunu a podobných cyberpunkových her a románů.
Až nastane tato situace, bude rozhodující, na jakou stranu se přikloní silové struktury země, zda na stranu původního obyvatelstva, nebo na stranu elit.
Současný britský premiér se nyní chová přesně stejně, jako se choval bývalý britský premiér Neville Chamberlain v období mnichovské krize. Raději si koupil několik měsíců míru navíc s plným vědomím, že válce se stejně nemůže vyhnout, než aby šel do války s menšími riziky hned.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová