Krutáková (STAN): Je špatně, že dovážíme potraviny tisíce kilometrů

19.07.2022 4:31 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k nutnému zkracování dodavatelských řetězců

Krutáková (STAN): Je špatně, že dovážíme potraviny tisíce kilometrů
Foto: Repro Youtube
Popisek: Poslankyně STAN Jana Krutáková

Stran základní zeleniny jako je cibule, zelí nebo brambor jsme podle největšího tuzemského pěstitele od dubna do října soběstační. Problémem je však cena, která je pro tuzemského spotřebitele mnohdy rozhodujícím kritériem. Právě proto je na tomto problému potřeba systematicky pracovat a najít schůdnou cestu pro všechny strany.

Je špatně, že dovážíme potraviny tisíce kilometrů, když je můžeme nakoupit přímo od našich zemědělců nebo farmářů. Je mi líto číst, že se letos muselo například 25-30 procent ledového salátu v první části sklizně zaorat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Náš premiér s dalšími světovými lídry položili základy koalice zodpovědných

22:31 Blaha (ODS): Náš premiér s dalšími světovými lídry položili základy koalice zodpovědných

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu o Ukrajině v Londýně.