Ivan Langer se znovu soudí kvůli mrtvému mafiánovi Mrázkovi

11.02.2013 7:12 | Zprávy

V pondělí znovu začne soudní řízení bývalého ministra vnitra Ivana Langera (ODS), který žaloval novináře mediální skupiny Mafra kvůli tomu, že psali o jeho možném napojení na mafiánské struktury. Městský soud v Praze v roce 2010 rozhodl, že je to v pořádku. Jeho nepravomocný verdikt ale zrušil pražský Vrchní soud. O případu informovalo ranní vysílání České televize.

Ivan Langer se znovu soudí kvůli mrtvému mafiánovi Mrázkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer na konferenci Vize 2020

Exministr se domáhal omluvy za články, podle kterých mohl být napojen na lidi z okolí zastřeleného podnikatele Františka Mrázka. Nelíbila se mu například formulace, že: "Ivan Langer je ve spisu Krakatice podezřelý z propojení na organizovaný zločin kolem zavražděného bosse Mrázka."

Podle novinářů Mrázek Langera využíval prostřednictvím svých spolupracovníků Igora Šafranka a realitního magnáta Luďka Sekyry.

Doložené informace

Soudkyně městského soudu Jaroslava Lobotková rozhodla, že se novináři vydavatele deníku Mladá fronta Dnes nemusí exministrovi omlouvat. Jejich články podle ní nebyly jednostranné a Langer měl vždy možnost vyjádřit se. Informace pocházející ze spisu Krakatice lze podle soudu považovat za doložené.

"To, že zde podezření ze spisu Krakatice bylo, mám doloženo. Domnívám se, že potvrzení ze strany policie, že text je autentický, je postačující," vysvětlila Lobotková, proč žalobu zamítla.

Vrchní soud dal ale zčásti zapravdu Ivanu Langerovi. Soudkyně městského soudu neměla přijmout jako důkaz informace ze spisu Krakatice, protože ten obsahuje i utajené informace. Jeho část, ze které městský soud čerpal, by tedy neměla být mezi důkazní materiály zařazena.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…