Podezření: Celníci se podíleli na byznysu s pančovaným alkoholem

20.09.2012 7:57 | Zprávy

Vyšetřování metylalkoholových otrav se rozjelo, a v celách již skončilo několik prodejců, míchačů a distributorů. V následujících dnech by mohlo dojít i na celníky, kteří v rozporu se svými povinnostmi jejich výnosnému byznysu shovívavě přihlíželi.

Podezření: Celníci se podíleli na byznysu s pančovaným alkoholem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Výroba absinthu

Podle Lidových novin již skončilo ve vazbě třináct osob ze „soukromého sektoru“, které se do byznysu s paančovanými kořalkami namočili. Nyní se kromě samotné „výrobní linky“ zaměří i na ty, kteří měli nelegálnímu byznysu zabránit, ale neučinili tak.

„Až na pár výjimek v tom jedou úplně všichni. I celníci,“ ujistil jeden ze soukromých detektivů, kteří pálenkový trh již dříve monitorovali. „Na kontroly buď záměrně nechodí, nebo nedostatky při kontrole jakože přehlédnou,“ popisuje. Jde prý totiž o hodně peněz, doslova o miliardy.

K vyšetřování pracovníků celní správy vyzval policisty premiér Petr Nečas i šéf Nejvyššího kontrolního úřadu Miroslav Kala. Podle něj to přitom není poprvé, co je Celní správa zapojena do kšeftů s lihem. Již v roce 1998 byli namočeni v podvodech s čistidlem Karbopur, při kterých stát přišel o více než miliardu korun.

Podle kriminalistů souvisí s vyšetřováním kořalkového gangu i případ sebevraždy na Zlínsku. Zde byl na polní cestě mezi Slušovicemi a Vizovicemi nalezen v autě mrtvý muž, který podle informací České televize v případu figuroval jako podezřelý. K sebevraždě jej prý mohl dohnat zájem kriminalistů a obavy z vyšetřování. Policie má k dispozici jeho dopis na rozloučenou, nechce však nic prozrazovat.   


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…