Poslanec ODS založil frakci a odjel do Alp. Jeho kolegyně se od srdce zasmála

12.02.2013 9:32 | Zprávy

Bývalý poslanec ODS Jiří Janeček založil minulý týden v rámci strany Pravou frakci. Příliš ale s tímto počinem neuspěl. Nepodpořili jej ani ti spolustraníci, kteří jsou znatelně napravo a dlouhodobě kritizují měkkou politiku vedení. Jedni se tomu smějí, druzí se rovnou distancují.

Poslanec ODS založil frakci a odjel do Alp. Jeho kolegyně se od srdce zasmála
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jiří Janeček

"Každý může založit, co chce. Ale poslední, co potřebujeme, je rozdělovat se na malé frakce. Když si nevíme rady, tak uděláme frakci, pak uvnitř další frakci a pak se rozpadneme na atomy," řekl na Janečkovu adresu šéf senátního klubu ODS Jaroslav Kubera.

"Frakce můžete zakládat ve sněmovně a v Senátu. Jednotná ODS je jediné, co nás může posunout a vrátit zpět důvěru lidí a členské základny, ne rozhádanost," reagoval negativně i poslanec Jan Florian.

Hloupost k smíchu

Janečkův nápad se nelíbí ani Janě Černochové. "Z celého srdce jsem se tomu zasmála. Takhle jsem si Tea Party nepředstavovala," řekla Právu v narážce na pravicové konzervativní hnutí, které se zformovalo v USA v roce 2009.

Za nepovedený krok považuje Janečkovu iniciativu také velký kritik Petra Nečase, předseda sdružení ODS v Praze 10 Bohumil Zoufalík. "Je to slepá ulička a hloupost, od které se distancuji. Už to, že Jiří Janeček založil frakci a druhý den odjel na deset dní do Alp, svědčí o tom, že to nemyslel úplně vážně," řekl deníku.

Ojedinělé zastání

Další kritik současného vedení občanské demokracie Boris Šťastný to s Janečkovou Pravou frakcí tak černě nevidí. "Frakce ve stranách jsou ve světě běžnou záležitostí a netřeba je odsuzovat. Je to jeden z mnoha hlasů, které v ODS zaznívají. Mnoho lidí má za to, že problém ODS a katastrofální volební výsledky jsou spojené s odklonem strany doleva, od myšlenky nízkých daní a levného státu," řekl.

Ani Šťastný ale vstup do Janečkovy frakce neplánuje. "V tuto chvíli spíš se snažím svými názory a postoji působit na vedení tak, aby si situaci uvědomilo," řekl Právu poslanec.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Co říkáte na to, s čím aktuálně vláda přichází?

Dobrý den, i když jste byla myslím zvolena za vládní strany, teď si nejsem jistý za kterou, přesto si myslím, že jste objektivní. Zajímal by mě tak váš názor jednak na to, že chce vláda trestat jakousi činnost pro cizí moc, upřímně nechápu ani co přesně je tím myšleno? A pak, že chce zbavit dvojího ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…