Podle informací Radiožurnálu se v Bruselu chystá směrnice, která by do dvou let změnila pravidla pro čerpání rodičovské dovolené. Nová úprava by nařídila, že by aspoň dva měsíce z celkové doby měl o dítě pečovat druhý z rodičů, ve většině případů muž.
„Směrnice zavazuje členské státy umožnit čerpat rodičovskou dovolenou, část této dovolené bude nepřenosná mezi rodiči,“ uvedla mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Andrea Vašáková. Mohlo by jít o 2 měsíce rodičovské dovolené.
Do dvou let by směrnice měla být součástí českého právního řádu. Podle poslankyně Olgy Richterové (Piráti) je to cesta, jak by otcové, kteří většinou vydělávají víc, dostali prostor k tomu trávit se svými dětmi alespoň 2 měsíce v kuse.
Komentář sevreru Euractiv.cz k věci ZDE
ParlamentníListy.cz se v rámci ankety ptají politiků napříč celým spektrem, co o takové případné změně míní.
„Ať dají pokoj a přenechají to rodičům k uspořádání,“ napsal PL čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.
Podle prvního místopředsedy sněmovny a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa jde o oblast, do které by EU neměla mluvit. „I když nejsem odpůrcem, spíše propagátorem, střídavé péče, tak toto není věc, která náleží do společné legislativy EU. Je to věc rodinného práva, a to je výsostně v oblasti národních úprav. Zcela logicky, protože historický vývoj je v zemích EU rozdílný a není žádný důvod to řídit evropskou směrnicí,“ uvedl Filip.
„Ve své knize ‚Šílenosti doby korektní‘ (2018) jsem tak trochu sarkasticky psal, že jednou se dočkáme z EU nařízení či směrnice, že muži budou muset kojit třetinu doby, co ženy... no a současným návrhem máme slušně nakročeno. Jsem netušil, že budu předvídat budoucnost,“ konstatuje poslanec hnutí ANO Patrik Nacher.
Místopředseda KDU-ČSL a europoslanec Tomáš Zdechovský upozornil, že zpráva, která tuto informaci přinesla, podle něho není pravdivá. „Je to fake news,“ napsal redakci.
„Řeknu vám, jak vzniká feminismus, protože ten zplodil i tento návrh. To se sejde ženská, tlustá a vzteklá jak hroch, strupatá jak ropucha a chlupatá jako Yetti, s nějakou ambiciózní idiotkou, a shodnou se na tom, že je mrzí, že se narodily jako ženy. Že je to prý nespravedlivé. Pod sukní sice mají to, co mají ostatní ženské, ale je jim to málo platné. Normální chlapi o ně nestojí, protože se to jejich věčné skuhrání nedá poslouchat a ze stejného důvodu se s nimi nebaví ani normální ženské. S něčím takovým se však vzteklá hrošice s ambiciózní idiotkou nehodlají smířit. A nejenom to; ony se chtějí pomstít. Společně tedy osloví jediného, kdo je ochotný ty jejich žvásty poslouchat. Osloví nedomrlého gama samce, který o testosteron v životě ani nezavadil, a proto má trauma z toho, že se narodil jako muž. On tedy jako muž ani moc nevypadá, a ani se tak nechová, když si ale sundá kalhoty, o což sice prakticky nikdy nikdo nestojí, ale například u lékaře se tomu vyhnout nedá, tak je vše jasné – má ho. A to je celé ‚prokletí‘ té party frustrátů: Buď nemají něco, co by chtěly, nebo naopak mají něco, co by nechtěli,“ sděluje poslanec Jaroslav Foldyna.
Ve svém “specifickém” vysvětlení ještě pokračuje. “Co spojuje vzteklou hrošici, ambiciózní idiotku a nedomrlého chodícího mindráka nejvíc, je jejich nenávist k normálním ženským a normálním chlapům za to, že jsou normální, že neustále neskuhrají, mají se rádi a zakládají spolu rodiny. Za to vše se jim ropucha, idiotka a gama samec chtějí pomstít. Zhruba takto vznikl feminismus a dnes je bohužel skutečností, že podobných vzteklých hrošic, ambiciózních idiotek a nedomrlých gama samců je plný Brusel. Kdyby tomu tak nebylo, tak by podobný návrh nikdy nemohl vzniknout. Dokud tito zoufalci žvanili své hlouposti někde potichu v ústraní, tak se to dalo vydržet. Jestli ale opravdu začnou své fantasmagorie vyžadovat po normálních chlapech a normálních ženských, tak je lidé nakonec vynesou v zubech. A zcela po právu,” dodává Foldyna.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka