Pomeje do politiky? Lidem by pomáhal, fandí mu režisér Troška

10.07.2012 17:17 | Zprávy

Každý občas dělá chyby, občas zápasí ode zdi ke zdi se svým životem a osudem. Naštěstí žijeme v době, kdy každý hlas může být slyšen a měl by být vyslyšen. Pojďme hovořit o tom, co nás trápí a co nás zbytečně rozděluje. Nikdo nesmí být ponižován a předem vyloučen z možnosti říct svůj názor. To jsou slova manifestu nového politického uskupení s názvem Hnutí politické jednoty. V jeho čele stojí herec a moderátor Jiří Pomeje.

Pomeje do politiky? Lidem by pomáhal, fandí mu režisér Troška
Foto: facebook.com
Popisek: Jiří Pomeje

Podle režiséra a jeho v minulosti blízkého filmového kolegy Zdeňka Trošky se rozhodně nedá hovořit o něčem, co by nebylo vůbec reálné.

"Proč by nemohl být v české politice Jirka Pomeje? Když se podíváte, kdo všechno tam je, tak si nemyslím, že on by byl horší než mnozí. Vždyť to je hrůza, co se děje," reagoval nejprve pro ParlamentníListy.cz Troška, který byl sám v minulosti také přesvědčován k tomu, aby na českou politickou scénu vstoupil.

"Jsem navíc přesvědčený, že s Jirkou (Pomejem) by se dostal do politiky člověk s obrovským sociálním cítěním, který by se snažil skutečně těm lidem pomoci. Tomu věřím, vím, že on takový je," doplnil Zdeněk Troška.

Nápad vyvořit politického uskupení s názvem Hnutí politické jednoty vznikl v hlavě JIřího Pomejeho letos v červnu. Jeho spouštěcím stimulem byly prý velmi početné ohlasy posluchačů Frekvence1 na současnou politickou situaci v Česku. Hnutí politické jednoty má již svoji facebookovou stránku.

To, co se děje v ČR, je hnus, který se jen tak nevidí, píše jeden diskutující

A jak se dalo čekat, ihned poté, co byl tento záměr Jiřího Pomejeho zveřejněný, rozhořela se na sociálních sítích velmi žhavá diskuse.

Muž, vystupující na stránkách hnutí jako Honza Dytrych, ze začátku podezíral Pomejeho z toho, že hledá jen nějaký „rozptyl“.  

„To, co se děje v ČR je hnus, to člověk jen tak nevidí. A i když politika v celém světě je děsná špína, v některých zemích aspoň dají lidem to, co k běžnému životu chtějí - jídlo, ošacení a zábavu, aby se mohli dělit o koryto a lidi jim do toho nekecali. Někdo tu něco udělat musí a pokud by tohle vyšlo, tak proč ne? Ale osobně se obávám, že Češi ještě na dno nedošli. Že jim ještě pořád nesepnulo, co se děje. Pořád si nenabili nos natolik, aby skutečně něco udělali,“ napsal svůj názor Honza Dytrych.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známky a elektroauta

Dobrý den, pane poslanče, vidíte alespoň náznak logiky v tom, že elektroauta jezdí po dálnicích zadarmo? Copak ony neopotřebovávají povrch vozovky stejně jako auta se spalovacími motory, a to v řadě případů i víc díky těžké baterii? Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride

14:25 Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride

Tříkrálový klavírní koncert české legendy jako politická akce? Podle Českobratrské církve evangelick…