„Nyní máme k dispozici šest hlídek, které dohlížejí na bezpečnost ve více než čtyřiceti ranních a večerních spojích. Zároveň zvyšujeme ostrahu v některých obratových stanicích,“ popisuje člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.
Hlídky například pomáhají při vyloučení osob, v případě, že nemají platný jízdní doklad nebo jinak porušují přepravní podmínky. V příštích měsících by se tato opatření měla rozšířit. Cílovým stavem je pokrytí všech hlavních příměstských linek bezpečnostními hlídkami, a to ve večerních a ranních hodinách. Hlídky budou zároveň střežit vlaky ve všech obratových stanicích. To vše nejpozději od ledna 2024.
Tato opatření jsou součástí kampaně Společně za čisté vlaky. Ta má nejen zabránit poškozování a znečišťování vlaků, ale zaměřuje se celkově na komfortnější a bezpečnější cestování.
„Chceme, aby se cestující ve vlacích cítili jako v kulturním prostředí, a ne jako ve squatu. Proto se snažíme, aby vlaky byly nejen moderní, ale především po všech stránkách čisté. Společně s Českými drahami jsme připravili, myslím, solidní mix různých opatření, včetně častého a účinného čištění vlaků. Podle informací, které dostáváme přímo z terénu, se nastavená opatření neminula účinkem a já mohu konstatovat, že se situace zlepšila,“ dodává Petr Borecký, radní Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva