„České firmy do USA exportují zboží za více než 100 miliard korun, v USA také investovalo už více než 90 tuzemských podniků v oblastech textilního průmyslu, IT, strojírenství nebo obranného průmyslu. Jestliže americká administrativa zavede odvetná opatření, značně tím poškodíme české podniky. Když se podnikatelům nepodaří najít alternativní odbytiště jejich produkce, jejich ztráty by mohly vést k mnohem většímu výpadku daňových příjmů státního rozpočtu, než kolik stát na dani z digitálních služeb vůbec vybere,“ upozorňuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.
Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil Sněmovně schválit beze změny vládní návrh na zavedení sedmiprocentní digitální daně. Výbor nepodpořil žádný z návrhů na snížení sazby daně ani odklad účinnosti daně na příští rok. Zavedení digitální daně dnes projednala i koaliční rada, ta se nově shodla na pětiprocentní sazbě.
„Doufáme, že poslanci zohlední rizika a při dalším jednání v poslaneckém sněmovně se najde shoda na snížení sazby digitální daně. Poslanci i vláda by nicméně měli také zvážit variantu, zda se zavedením nové daně nepočkat do té doby, než na jejích parametrech bude shoda na celounijní úrovni, což se dosud nestalo,“ dodal Dlouhý.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva