Sociologové uváděli, že vedle Smeru-SD se do slovenského parlamentu mohou dostat už jen vládní křesťanští demokraté. Preference dalších šesti stran se v průzkumech totiž pohybovaly kolem hranice pěti procent, jejíž zdolání je podmínkou pro získání poslaneckých křesel. Volebními zisky stran by mohli zamíchat nerozhodnutí voliči, očekávaná historicky nejnižší účast kolem 50 procent zase nahrává mimo jiné novým stranám.
Volební místnosti se v zemi otevřou v 7:00, hlasování více než čtyř milionů oprávněných voličů skončí dvě hodiny před půlnocí. Konečné výsledky by měly být známy v neděli.
Slovenská vláda nedokázala prosadit zvýšení pravomocí záchranného fondu eurozóny
Volby na Slovensku se konají znovu po dvou letech, kdy nastoupila koalice čtyř stran pravého středu. Vláda se ovšem rozpadla minulý rok na podzim kvůli hlasování o zvýšení pravomocí záchranného fondu eurozóny, které vláda spojila s vyslovením důvěry.
Předvolení kampaň se nesla v duchu kauzy Gorila, korupční aféry ohledně podplácení politiků a úředník v letech 2005 a 2006, na kterou údajný poukázal spis tajné služby. Podezření z největší politické korupce v zemi poškodilo nejsilnější vládní stranu SDKU-DS, jejíž předseda Mikuláš Dzurinda byl před šesti lety premiérem.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe