„Řeknu to. Mně to je jedno. Jedno!“ Šlachty se zeptali na Babiše. Jenže přidali i Mrázka. A znovu se otevřely dveře nejvyšších pater politiky, byznysu a už to lítalo

16.10.2020 4:46 | Zprávy

Robert Šlachta po téměř třiceti letech služby u policie a celní správy napsal s Josefem Klímou knížku o všem, „o čem jsem předtím nemohl mluvit“. Nejen k tomuto tématu se vrátil v rámci cyklu Napřímo, jehož sedmou část odvysílal v neděli večer na svém profilu na Facebooku. Spolu s ním byl před kamerou i muž, s nímž ParlamentníListy.cz před několika dny vydávaly rozhovor. Šlo o bývalého kriminalistu ÚOOZ Jaroslava Pelce.

„Řeknu to. Mně to je jedno. Jedno!“ Šlachty se zeptali na Babiše. Jenže přidali i Mrázka. A znovu se otevřely dveře nejvyšších pater politiky, byznysu a už to lítalo
Foto: repro FB, tan
Popisek: Robert Šlachta a Jaroslav Pelc

Jedna z prvních otázek mířila k informacím novinářů, jež Roberta Šlachtu označují termínem Babišův muž. Stejný pisatel chtěl také vědět, zdali expolicista četl knihy publicisty Kmenty o Radovanu Krejčířovi nebo Františku Mrázkovi.

Šlachta se rozhodl pro shrnující odpověď v tom duchu, že se toho píše mnoho. Kdyby prý vše, co se píše o něm, skutečně udělal, byl by velmi mocný muž. Opět také připomněl, že jeho útvar neměl za cíl svrhnout vládu. Podivil se však nad skutečností, že jedna konkrétní úřednice, mínil Janu Nagyovou, chodila na vládu, když nebyla ministryní, a svým způsobem kabinet řídila. To prý svědčí zejména o vizitce takovéto vlády a sekundárně o slabosti expremiéra Nečase.

Následně se vrátil ke Kmentovým knihám, které prý nečetl a jejich obsah nepovažuje za relevantní. S určitým despektem se vyjádřil i k jejich autorovi. V podobném duchu se nesla reakce na označení Babišův člověk. „Kdyby to tak bylo, tak k vám nepromlouvám z obýváku, ale možná z nějakého ministerstva,“ glosoval s nadsázkou. „Mně je to jedno, jedno, ti oligarchové mají své novináře, ti na vás plivou, snaží se vás pošpinit,“ uzavřel dané téma.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Angelika Bazalová: Odskáče si to někdo? Fauci dostal milost. Jsou tu ale další jména

20:40 Angelika Bazalová: Odskáče si to někdo? Fauci dostal milost. Jsou tu ale další jména

Svůj poslední den ve funkci Joe Biden naplnil mimo jiné i udělováním milostí. Například Anthonymu Fa…