Angele Merkelové prý hrozí svržení

17.05.2016 6:34 | Zprávy

Ruský prezident Vladimir Putin se tajně snaží o svržení německé kancléřky Angely Merkelové, píše Ruth Forsyth pro web Atlantické rady. Článek do názorové rubriky převzal i americký časopis NewsWeek. Pokud by tomu snad čtenáři nevěřili, časopis přidává několik tvrzení, kterými svou tezi podporuje. Přesvědčte se sami.

Angele Merkelové prý hrozí svržení
Foto: kremlin.ru
Popisek: Z jednání v Minsku (zleva: Vladimir Putin, Francois Hollande, Angela Merkelová, Petro Porošenko)

Německá kancléřka Angela Merkelová to nemá jednoduché. Snaží se udržet jednotu EU i v časech uprchlické krize a neutuchajícího tlaku z Moskvy. O tom, že k tomuto tlaku dochází, nelze pochybovat. Stačí se podívat na to, jak ruská média informují o uprchlické krizi v EU. „Rusko využívá uprchlickou krizi k prohloubení nespokojenosti občanů Německa a k rozdělení německé společnosti. Ruská propaganda popisuje Západ jako nestabilní a méně bezpečnou oblast vzhledem k přílivu migrantů. Rodí se tak obrázek zemí, ve kterém už nemůže být bezpečnost občanů zajištěna jednotlivými národními vládami,“ lze se v textu dočíst.

Ale to není jediný způsob, jakým kremelský pán Vladimir Putin bojuje proti Angele Merkelové. Německé tajné služby i jejich partneři z dalších zemí varují, že by se ruská vláda mohla pokusit zmobilizovat ruské občany žijící v Německu k podněcování nepokojů. K tomu by mohl dobře posloužit např. Rusko-německý mezinárodní kongres, jehož účastníci už demonstrovali proti Angele Merkelové.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

Rusové se však nebojí použít v pokusu o rozklad Německa i do očí bijící lži. Z Moskvy např. zaznělo obvinění vůči Berlínu, že zde byla znásilněna třináctiletá ruská dívka Lisa a úřady s tím nic nedělají. Proč? Údajně proto, že se znásilnění dopustili migranti a německé úřady to „tutlají“. Vláda v Berlíně se proti tomuto tvrzení důrazně ohradila. Potvrdila sice, že dívka zmizela, ale podle dostupných důkazů nebyla ani unesena, ani znásilněna, takže ruská strana v čele s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem kauzu využívá ke zvýšení napětí ve společnosti.

„K dispozici je také kybernetická složka v ruské hybridní válce proti Německu. Německé úřady připsaly mohutný kybernetický útok na německou dolní komoru parlamentu z dubna 2015 ruským tajným službám. Ruští hackeři získali přístup ke čtrnácti serverům, které obsahovaly informace z německého federálního parlamentu,“ mohou se čtenáři dozvědět dále.

Navzdory těmto ruským pokusům se však Německo snaží s Ruskem jednat otevřeně a vybízí k dalšímu jednání i své partnery z NATO, ačkoli vztahy Aliance a Ruské federace notně ochladly po tom, co Rusko obsadilo ukrajinský poloostrov Krym. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nora Fridrichová odkryla „pravdu“ kolem vydání Okamury

11:51 Nora Fridrichová odkryla „pravdu“ kolem vydání Okamury

Kriminalisté požádali sněmovnu o vydání předsedy SPD a poslance Tomia Okamury k trestnímu stíhání ve…