O co ale jde? Podle LN v roce 2003 vedení školy, k němuž Bátora patřil, údajně prohospodařilo přes půl miliónu korun. Sám Bátora ale dostal od školy k padesátinám 50 tisíc. Jenže jak tehdejší ředitel Petr Brochcín, tak i Bátora dostali později výpověď.
SLEDUJEME téma Ladislav Bátora
„Jsem přesvědčen, že bývalé vedení školu tunelovalo. Jde patrně o hospodářskou kriminalitu," uvedl k této kauze již dříve zástupce ředitele školy Milan Šimáček. Bátora ale tvrdí, škola se s ním řádně nevyrovnala a zažaloval ji.
LN připomínají, že Bátora má pestrou politickou minulost. Kromě extremistické Národní strany - Bátora ale tvrdí, že nikdy nebyl jejím členem - byl v dobách komunismu ještě členem Československé strany socialistické, po roce 1989 pak ODA, Machových Svobodných občanů a nyní Suverenity Jany Bobošíkové.
Proti Bátorovi se nedávno zvedla vlna odporu. Negativně se proti němu vyjádřil i premiér Petr Nečas. Bátora včera Radiožurnálu řekl, že „premiér se podílel na jeho mediálním lynči, když řekl, že nemůže být kvůli své extrémistické minulosti náměstkem ministra školství."
Čtěte také:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb