Mladá generace fanatických Arabů... Poznatky z války v Izraeli

13.05.2021 18:59 | Zprávy

Co stojí za narůstajícím konfliktem v Izraeli v posledních dnech? Důvodů je vícero. „Když to shrneme, diskriminace, nerovnost, odcizení a absence diplomatického horizontu pro Palestince představují spolehlivý recept na podporu protestů, zejména pro generaci, která se nepodřizuje diktátu,“ má jasno prominentní izraelský deník. Prezident Izraele ovšem mluvil o krvežíznivém arabském davu.

Mladá generace fanatických Arabů... Poznatky z války v Izraeli
Foto: Repro YouTube
Popisek: Izraelské bezpečnostní složky potlačují krvavé nepokoje ve městě Lod (11.5.2021)

Na Blízkém východě to vře, zejména v posledních několika dnech v oblasti Izraele a Palestiny. Již několik týdnů létají z oné džungle zvané Gaza občasné rakety na pohraniční městečka a také balóny se zápalnými bombami, které způsobily četné požáry. Současně se již dva týdny snaží arabští kazatelé rozdmýchat v Jeruzalémě nepokoje, využívajíce jako každý rok svátečního měsíce ramadánu.

Izraelský deník Haaretz přišel s šesti faktory, které vyvolávají otřesy v arabsko-izraelské společnosti. Prvním je náboženský element. Problémem je poškozování náboženských památek a hodnot, což může naštvat spoustu Arabů. Jako příklad takového chování jsou uvedeny údajné útoky Izraelců na mešitu al-Aksá. „Shromáždění zástupců muslimských zemí odsoudilo Izrael za vypuknutí násilí v jeruzalémské mešitě al-Aksá, jednom z nejposvátnějších míst islámu,“ píše se v dalším článku Haaretze.

Celý článek ZDE:

Dalším rozbuškou jsou údajně boje v Šejch Džarráhu, tedy v převážně arabské čtvrti ve východním Jeruzalémě. „V Izraeli je tato záležitost vykreslována jako spor o nemovitosti mezi osadníky a Palestinci, stejně jako mnoho dalších podobných střetů v Jeruzalémě. Palestinská strana však na to vůbec neskočila. Pojmy jako etnická čistka a vykořenění palestinských rodin z jejich domovů, které mají být nahrazeny osadníky s podporou státu, představují v této debatě vůdčí narativ,“ píše se v Haaretzu. „Ve čtvrti Šejch Džarráh se rozvinul lidový boj a mnoho aktivistů, jak muslimů, tak křesťanů a dokonce i Židů, dokázalo najít způsob, jak se ztotožnit s palestinským národním bojem,“ argumentují autoři.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Angelika Bazalová: Odskáče si to někdo? Fauci dostal milost. Jsou tu ale další jména

20:40 Angelika Bazalová: Odskáče si to někdo? Fauci dostal milost. Jsou tu ale další jména

Svůj poslední den ve funkci Joe Biden naplnil mimo jiné i udělováním milostí. Například Anthonymu Fa…