Trumpův návrh na spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti si podle listu Washington Post v USA okamžitě vysloužil ostré reakce napříč politickým spektrem jak od představitelů demokratů, tak republikánů. Trumpova důvěra ve spojitosti s jeho ruským protějškem je podle nich až nebezpečně naivní.
Trump uvedl, že v souvislosti s údajnými ruskými hackerskými útoky na Putina během jejich osobní schůzky na summitu G20 vyvinul „silný tlak“. Putin nicméně ruské vměšování do amerických voleb podle Trumpa „vehementně odmítal“.
PODÍVEJTE SE VE FOTOGALERII, JAK NA SUMMITU G20 V BERLÍNĚ ŘÁDILI EXTREMISTÉ:
Trump médiím nesdělil, zda Putinovo vyjádření akceptoval. Putin a zároveň i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov nicméně uvedli, že Trump slovům ruského prezidenta uvěřil. Šéf administrativy Bílého domu Reince Priebus, který schůzce obou prezidentů nebyl přítomen, však sdělil poněkud odlišné stanovisko. Prezident podle něj v žádném případě Putinovu popírání hackerských útoků neuvěřil, uvedl Priebus v televizním vysílání kanálu Fox.
Jak uvádí Washington Post, americké tajné služby se již dříve vyjádřily ve smyslu, že si jsou ruským vměšováním do amerických prezidentských voleb jisté. Trump však již dříve vyjadřoval o této věci pochybnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: maz