Fendrych ve svém komentáři upozorňuje, že Vánoce jsou svátky původně nikoli konzumní, nýbrž křesťanské, a podivuje se nad dnešním pojetím svátků. Slovo „křesťanství“ podle něj dostalo od politiků „nový obsah“. „Už nejde o Ježíše Krista, jeho cestu, učení, ukřižování, nýbrž o cosi jako ‚opak islámu‘. Z křesťanství se stal tomahavk zaseknutý do lebky muslima, který byl pasován na světového teroristu,“ píše.
Prý dnes slouží též jako „symbol couvání dozadu, návratu, odmítnutí kupříkladu rovnosti mezi pohlavími či vytvoření většího prostoru pro menšiny nejrůznějšího druhu od homosexuálů až po cyklisty v době spalovací – motorové“.
Schytává to od něj i prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček. „Odsuzuje celé skupiny lidí jen proto, že uvažují jinak, na Twitteru žehná svým ‚přátelům‘, jako by byl kněz či papež,“ naváží se do Ovčáčka Fendrych. „Noví křesťané“ podle něj odmítají i „mladé lidi, studenty, kteří dávají veřejně najevo starost o měnící se klima a žádají vlády, aby změny brzdily“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak