Zaorálek uklidňoval moderátorku, že bude myslet na lidská práva Číňanů. Pak řekl, co ho znepokojuje

24.04.2014 22:55 | Zprávy

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v Událostech, komentářích prohlásil, že EU ani NATO vojenský zákrok na Ukrajině nechystají. Výroky ruských představitelů je však znepokojen. Rozhodující podle něho je úspěšné zvládnutí prezidentských voleb.

Zaorálek uklidňoval moderátorku, že bude myslet na lidská práva Číňanů. Pak řekl, co ho znepokojuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: V hotelu Olšanka zasedal ÚV ČSSD. Šéf ČSSD Sobotka zatím neprozradil složení nové stínové vlády

„V této chvíli se EU ani NATO nechystají k vojenskému zásahu. Hledáme všechny způsoby politické a diplomatické, abychom pomohli Ukrajině co nejvíce. Mě velmi znepokojilo vyjádření ministra Sergeje Lavrova, že Ruská federace zasáhne tam, kde budou ohroženi Rusové. Teď se bojuje o schopnost Kyjeva uspořádat volby. Rozhodující bude, jestli se tohle povede. To by byla cesta, jak situaci stabilizovat,“ je přesvědčen Zaorálek.

Bilance Východního partnerství není jednoznačná

V souvislosti s pražským summitem Východního partnerství odmítá kritiku, že nepřijeli žádní významní představitelé Bruselu. „Zaplať pánbůh, že tady takový summit máme. Zdá se mi, že v posledních letech Česká republika nedávala moc najevo, že chce být místem takovýchto schůzek. Nejsou tady asi všichni, kteří by tu mohli být, ale blíží se eurovolby, takže někteří budou brzy končit,“ omlouval je ministr.

Na rozdíl od bruselského eurokomisaře pro rozšíření Štefana Füleho si nemyslí, že Východní partnerství v minulosti sehrálo jen pozitivní roli. „Všechno jsme dělali příliš mechanicky. My bychom měli dobře zvažovat, jaké procesy vyvoláváme v daných zemích. Ty země nejsou stejné jako my ze střední Evropy. Mně jde o to, aby se to neobrátilo proti nám,“ varoval Zaorálek.

A ujistil moderátorku, že i nadále bude česká vláda hájit lidská práva Číňanů. „Mohu ujistit, že cokoli bude mezi Českou republikou a Čínou dojednáno, tak lidská práva budou součástí. Kvůli tomu, že neexistoval žádný dialog mezi námi a Čínou, tak nebylo možné téma lidských práv zvednout. Teprve ve chvíli, kdy máte nějaké vztahy, tak se o tom dá mluvit,“ vysvětloval postoj Sobotkovy vlády k Číně.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: lze

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Angelika Bazalová: Odskáče si to někdo? Fauci dostal milost. Jsou tu ale další jména

20:40 Angelika Bazalová: Odskáče si to někdo? Fauci dostal milost. Jsou tu ale další jména

Svůj poslední den ve funkci Joe Biden naplnil mimo jiné i udělováním milostí. Například Anthonymu Fa…