Hannig (Rozumní): Sny versus realita aneb Novoroční pesimismus

02.01.2024 14:07 | Komentář

V první řadě vám přeji, ať je váš rok 2024 alespoň tak dobrý, jaký byl ten rok 2023, i když to také nebyla žádná sláva. Na rozdíl od pana premiéra Fialy nemám potřebu realitu lakovat na růžovo. Co nás, řadové občany čeká?

Hannig (Rozumní): Sny versus realita aneb Novoroční pesimismus
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Hannig

V první řadě zdražování. To, že premiér a komentátoři neustále hovoří o tom, že se zastaví inflace, neznamená, že se ceny budou vracet k rozumným cenám před šíleným zdražováním. To tedy určitě ne. Ceny prostě nebudou růst tak rychle, ale zdražování bude neustále pokračovat.

Základním problémem je to, že vlády, a to nejenom ta současná, ale i předchozí Babišova, či ještě hlouběji do minulosti Sobotkova a Nečasova, musí respektovat to, co vyjednala vláda Mirka Topolánka, a to náš vstup na energetickou Lipskou burzu, což je pro náš stát, jeden z nejprůmyslovějších v Evropě, dokonaná sebevražda. Ačkoliv dokážeme díky úsilí předků a jimi vybudovaným jaderným elektrárnám vyrobit elektrickou energii lacino, tak ji nemůžeme distribuovat za rozumné ceny u nás doma, ale musíme ji dodávat na tu prokletou Lipskou burzu, a pak ji nakupovat za násobek ceny.

Topolánkova vláda ODS stojí v podstatě za vším špatným, co se na nás v současné době hrne. To oni podepsali Lisabonskou smlouvu, která nás připravila o velkou část naší národní svébytnosti. Tehdy to byla pouze naše strana, která se jmenovala Suverenita – Strana zdravého rozumu, která proti tomu protestovala. Já byl předsedou a Jana Bobošíková volebním lídrem a po velkém překvapení při volbách do Europarlamentu, kdy jsme po preferencích 0,5 procenta, které nám agentury přisuzovaly, vzápětí v reálu dostali 4,26 procenta, tak jsme jednu dobu měli preference deset procent, ale Ústavní soud už tehdy v roce 2009 zasáhl naprosto neústavně do předčasných voleb tím, že je zrušil na základě naprosto pofidérního důvodu, že dva tehdejší poslanci Pohanka a Melčák prý měli právo na to, aby svůj poslanecký plat dostávali po celou dobu svého mandátu, to jest celé čtyři roky. Zajímavé je, že když padla Nečasova vláda v roce 2013, tak tento důvod už neplatil.

V následujícím termínu řádných voleb už vznikla Kalouskova a Schwarzenbergova TOP 09, náležitě podporovaná velkými finančními hráči, a také Věci veřejné, podporované podnikatelem Radimem Jančurou, který jim věnoval 20 milionů. Následně se Věci veřejné dostaly do vlády, jejich předseda Vít Bárta obsadil křeslo ministra dopravy a Jančurova dopravní společnost Student agency mohla začít pro začátek jezdit na kolejích lukrativní trati Praha – Ostrava.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Jaké kroky chystá plk. Foltýn vůči premiéru Fialovi?

14:01 Mašek (ANO): Jaké kroky chystá plk. Foltýn vůči premiéru Fialovi?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dováženému plynu a slovům premiéra Fialy.