Hannig (Rozumní): Sny versus realita aneb Novoroční pesimismus

02.01.2024 14:07 | Komentář

V první řadě vám přeji, ať je váš rok 2024 alespoň tak dobrý, jaký byl ten rok 2023, i když to také nebyla žádná sláva. Na rozdíl od pana premiéra Fialy nemám potřebu realitu lakovat na růžovo. Co nás, řadové občany čeká?

Hannig (Rozumní): Sny versus realita aneb Novoroční pesimismus
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Hannig

V první řadě zdražování. To, že premiér a komentátoři neustále hovoří o tom, že se zastaví inflace, neznamená, že se ceny budou vracet k rozumným cenám před šíleným zdražováním. To tedy určitě ne. Ceny prostě nebudou růst tak rychle, ale zdražování bude neustále pokračovat.

Základním problémem je to, že vlády, a to nejenom ta současná, ale i předchozí Babišova, či ještě hlouběji do minulosti Sobotkova a Nečasova, musí respektovat to, co vyjednala vláda Mirka Topolánka, a to náš vstup na energetickou Lipskou burzu, což je pro náš stát, jeden z nejprůmyslovějších v Evropě, dokonaná sebevražda. Ačkoliv dokážeme díky úsilí předků a jimi vybudovaným jaderným elektrárnám vyrobit elektrickou energii lacino, tak ji nemůžeme distribuovat za rozumné ceny u nás doma, ale musíme ji dodávat na tu prokletou Lipskou burzu, a pak ji nakupovat za násobek ceny.

Topolánkova vláda ODS stojí v podstatě za vším špatným, co se na nás v současné době hrne. To oni podepsali Lisabonskou smlouvu, která nás připravila o velkou část naší národní svébytnosti. Tehdy to byla pouze naše strana, která se jmenovala Suverenita – Strana zdravého rozumu, která proti tomu protestovala. Já byl předsedou a Jana Bobošíková volebním lídrem a po velkém překvapení při volbách do Europarlamentu, kdy jsme po preferencích 0,5 procenta, které nám agentury přisuzovaly, vzápětí v reálu dostali 4,26 procenta, tak jsme jednu dobu měli preference deset procent, ale Ústavní soud už tehdy v roce 2009 zasáhl naprosto neústavně do předčasných voleb tím, že je zrušil na základě naprosto pofidérního důvodu, že dva tehdejší poslanci Pohanka a Melčák prý měli právo na to, aby svůj poslanecký plat dostávali po celou dobu svého mandátu, to jest celé čtyři roky. Zajímavé je, že když padla Nečasova vláda v roce 2013, tak tento důvod už neplatil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Petr Letocha byl položen dotaz

Přebujelý sociální systém

Dobrý den. Mám tento dotaz : Jak vysoký musí být vysoký důchod, aby mohl být ořezán? Myslel jste pouze důchody bývalých poslanců soudců apod. nebo běžných občanů? Děkuji za odpověď. Důchodce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Celní válka s USA znamená – bojujme a zaměřme se i jinam

9:15 Vích (SPD): Celní válka s USA znamená – bojujme a zaměřme se i jinam

Překvapivé rozhodnutí USA zavést vysoká cla „pokládá“ finanční trhy, nepanikařme a přizpůsobme se si…