Sotva by se našel někdo, kdo tak vehementně usiloval o to, aby v čele resortu spravedlnosti nepůsobil Jiří Pospíšil, jako předseda a zakladatel Spolku Šalamoun John Bok. Když se po volbách v roce 2010 schylovalo ke jmenování vlády, obrátil se John Bok otevřeným dopisem na Petra Nečase s výzvou, aby si Pospíšila do vlády jako ministra spravedlnosti nebral.
John Bok to zdůvodňoval tím, že Pospíšil ztratil morální právo stát v čele resortu svým „spolupachatelstvím“ při zneužití moci státních zástupců v kauze Jiřího Čunka. Poté, co se v červenci 2010 stal Pospíšil znovu ministrem, obrátil se John Bok několikrát na premiéra s žádostí o jeho odvolání a na samotného ministra, aby sám na funkci rezignoval.
Pospíšila mohlo z úřadu vyhodit prošustrovaných 29 milionů
„Když slyším novináře, jak kalkulují, že to je kvůli státním zástupcům a dosazení někoho nového, tak říkám veřejně, že to jsou idioti a sebestřední náfukové, protože ignorují celou historii pana Pospíšila. Určitě to ale musí být velká prda, když byl odvolán tak rychle a pan Nečas řekl, že jeho důvěra klesla pod bod mrazu. Ale že selhal pan Pospíšil jako manažer a že to je kvůli rozpočtu, tomu nevěřím a nevěří tomu nikdo v republice,“ říká pro ParlamentníListy.cz John Bok.
„Mám dokonce pocit, že by to mohlo být něco obdobného, jako když se orgány činné v trestním řízení zajímají o paní Parkanovou. Mám před očima tu Vidnavu, kde se nákupem baráku prošustrovalo sice ´jen´ 29 milionů, ale je naprosto zbytečný a Vězeňská služba ho vůbec nepotřebuje,“ připomíná John Bok, že policie prověřovala okolnosti v souvislosti se zakoupením bývalého kněžského semináře ve Vidnavě, z něhož se měl stát detenční ústav a státu měla být údajně způsobena škoda ve výši 29 milionů korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník