Poslanec Tomio Okamura nejdříve pobídl přítomné, aby zdvihl ruku ten, komu zbývá po třech letech vlády Sobotky a Babiše více peněz než za Kalouska. „Všude billboardy, že prý bude líp, znovu opakuje Andrej Babiš a ten jeho rozesmátý obličej sliby chyby podvodníka Sobotky, který si našetřil z poslaneckých náhrad na svůj byt a zprivatizoval OKD, kde ČR tratí miliardy korun na tom, že současný premiér Sobotka zprivatizoval OKD,“ rozjel to Okamura.
„On podepsal tu privatizaci za vlády premiéra, zloděje a podvodníka Stanislava Grosse, kterému se záhy objevilo na účtu sto milionů korun, přitom on vstupoval jako výpravčí. To je ČSSD, ta strana, kterou si tu občané z větší části zvolili, aby vyhrála volby. Je normální, že jeho ministr financí Sobotka podepíše privatizaci OKD kumpánovi a zlodějovi a tuneláři Bakalovi, který mimochodem vlastní Hospodářské noviny, týdeník Respekt, server aktuálně.cz? Který neustále špiní Okamuru, protože já jsem autorem trestního oznámení na premiéra Sobotku před dvěma lety ohledně privatizace OKD... ještě, než to byl tak velký problém, tak jsem prokoukl vykuka Sobotku; a samozřejmě od té doby se mi mstí. A odměnou za to je samozřejmě mediální cenzura a špinění mojí osoby. Ale já to nevzdám.“
Balamucení kolem důchodů i migrantů
Na první „malé plzeňské referendum“ reagoval Okamura slovy: „Jenom dva… to je nějaké divné. Vždyť ty uplacené a podvedené preference mají nějakých 30 procent, tak bych očekával, že třetina tady zdvihá ruku! Přece víme, že si Andrej Babiš dal padesát milionů z veřejné dotace na své Čapí hnízdo, takže určitě někomu líp je. Dokonce si dal práci, že převedl firmu na svoji rodinu, aby tu dotaci mohl dostat. Vždyť nám přece před třemi roky tvrdil, že je miliardář a žádné peníze nepotřebuje! Prý je lépe než za Kalouska. Vážení senioři, kolik vám přidala tato vláda? Abychom byli objektivní, dali 1200 a k tomu dali 40 měsíčně. Vy jste absolutní obětí lživé mediální masáže. Těch 1200 vám nedala vláda Babiše a Bělobrádka, protože já jsem u toho hlasování ve Sněmovně byl, to nebyl vládní návrh. To byl opoziční návrh zákona. Bohužel jste obalamuceni těmi prolhanými médii v čele s Českou televizí. Schválně mne nepouštějí do televize, abych vám to nemohl dát do kontextu. S těmi důchody je to jinak. Vloni v listopadu přišla vláda s tím, že navýší vám, seniorům, důchody o 40 korun měsíčně. Jenom připomenu, že v posledním roce Kalouskovy vlády, tak ten dal 45 korun měsíčně. Takže to je méně než za Kalouska. Babiš a Sobotka navrhli 40 korun, to je to, co dostáváte teď každý měsíc. Protože se senioři a všichni ohradili; ale je to podraz, zvláště když tu někdo vydělává miliardy. To jsme se dozvěděli z médií, že skupina Agrofert měla za předloňský rok největší zisk v historii – právě po vstupu Andreje Babiše do politiky.
Poté, co v listopadu vám vláda slíbila 40 korun měsíčně, vyčlenila 4,3 miliardy na přijetí první skupiny nezákonných afrických a arabských migrantů – ta první skupina je 3091 migrantů, z toho 1500 dokonce dobrovolně před kvótami a zbylých 1591 na základě kvót EU. Poté, co se senioři ohradili, tak v prosinci vláda začala zmatkovat a najednou musela vám, seniorům, přidat. Nicméně už to ani legislativně nešlo stihnout. Oni ani nechtěli, protože vyčlenili fondy na ty migranty a neměli už peníze. Proto na prosincové schůzi Poslanecké sněmovny museli zoufale kývnout, Babiš se Sobotkou, na jeden z opozičních návrhů, který tam koloval. Byly tam návrhy 600 korun, 1200, 1400, tuším i 1500. A nakonec se kývlo na jeden z těchto opozičních návrhů, který byl ve výši 1200 korun. To není, že vám to dala vláda, to bylo zoufalé zvednutí ruky pro opoziční návrh – a koukněte na internetové stránky Sněmovny, že mám pravdu, vždyť jsem tam také seděl a vím, pro co jsem hlasoval. Všimněte si ještě jedné nuance – když vláda o těch penězích mluví, nikdy neřeknou – my jsme vám to dali. Oni řeknou – já jsem slyšel Andreje Babiše opakovaně – vy jste dostali. Protože on by lhal. Protože to vám nedala vláda. On nemůže říci – my jsme vám to dali. Bohužel. Schválně to říkají polovičatě, protože to byl opoziční návrh, kdy se vláda dostala pod tlak, protože oni se rozhodli přijmout nezákonné migranty, proto pochopitelně už neměli na důchody. A teď jste dostali jednorázové – promiňte mi ten výraz – držhubné 1200 korun v únoru, ale to, co dostáváte od vlády samotné je těch 40 korun měsíčně… To je pochopitelně obrovská ostuda,“ uzavřel první část svého úvodního slova předseda SPD.
„Podívejte, jakou má účast v Poslanecké sněmovně pan Babiš, to je 42 %, pan Schwarzenberg 25 %, protože ten tam nechodí vůbec. Já mám asi 85 %,“ pochlubil se nato.
Bez víza už i z Kosova
První dotaz zněl: „ Jak je to s tím, že Parlament přijal usnesení, že nebudeme přijímat migranty, a vláda udělala pravý opak?“
„To byl další podvod Babiše, Sobotky a Bělobrádka,“ opáčil Okamura. „Takových hlasování bylo více. Například v Poslanecké sněmovně jsme odmítli zavedení bezvízového styku pro Turecko. A Sobotka s Babišem řekli – ne ne ne, to už jsme odsouhlasili v EU, takže to budeme zavádět. Pro sedmdesátimilionové islamistické Turecko bezvízový styk?! Tohle tady odsouhlasili? To samé pro Ukrajince a teď nově pro Kosovo. Evropská komise to nadiktovala a oni servilně řekli – ano, je to v pořádku. Mafiánské Kosovo!“
45 milionů Ukrajinců nám sem teď přijde, podseknou nám mzdy, co tu budou dělat občané, když pracují za 12–13 tisíc hrubého? Ukrajinec přijde a řekne – já to budu dělat za 11 a ještě často načerno. A co budou dělat naši tátové od rodiny? Jsme proti bezvízovému styku s Tureckem a Ukrajinou a tak jsme také, osamoceni, hlasovali. Všichni hlasovali pro asociační smlouvu s Ukrajinou – to už se hlasovalo loni. Já jsem byl proti, to je smlouva o přibližování k EU. Ani náhodou, vážení přátelé! Já jsem na Ukrajině byl loni v prosinci a to je mafiánský stát, kde se střílí na ulici, nefungují zákony a platí tam právo silnějšího. To by byla katastrofa pro nás. Představte si najednou bezvízový styk pro 45 milionů Ukrajinců. Oni neskončí ve Francii a v Německu, protože nejbohatší zemí, kde se mluví slovanským jazykem a je to blízko a mohou tu okamžitě najít zaměstnání, je samozřejmě Česká republika. Na druhém místě to jsou Polsko a Slovensko. Ne nějaká Británie nebo Německo. To vysloveně pro naše občany pracující v manuálních profesích bude velký problém.“
Popleta Špidla
„Vysvětlím vám, jaká šaráda se tady hraje,“ pokračoval dále už rozohněný Okamura. „V Poslanecké sněmovně jsme odsouhlasili usnesení, aby se odmítly kvóty. Na rozdíl od Maďarska, Sobotka verbálně odmítl kvóty; a následně, protože jsou přehlasováni a protože ve skutečnosti ty migranty chtějí přijímat, tak servilně sklopí hlavu a ty migranty sem přijímají. Jen navenek řeknou – ne, a následně je sem přijímají. A ti první migranti z množství 3091, jak víte, už začali být přijímáni do ČR. A vláda nechce říci kam, dokonce to zatajují. Maďarský premiér Orbán nejenže řekne „ne kvótám“, následně řekne – i když jste nás Maďary přehlasovali, my to stejně nepřijmeme. A my se s vámi budeme soudit. To je rozdíl mezi tím, co lže Sobotka – že tam hlasovali proti, ale pak se přijímá, protože jim EU udělá ty ty ty! Babiš potřebuje miliardy do svého Agrofertu na dotace. A Sobotka potřebuje ještě nějaký flek v Unii, jaký dostal třeba ten popleta Špidla. Řekněte mi, co eurokomisař Špidla, který měl plat půl milionu měsíčně a byl tam pět let, co tam navrhl?“ Nic, dvě nuly, křičeli lidé. „Ale navrhl, já si jeden návrh pamatuji, buďme féroví. Za celých pět let přece navrhl tu normu o množství světla v kancelářích!“ A plzeňským rančem Šídlovák zazněl smích přítomných lidí.
Bojí se i „hmotky“
„My jsme jedinou stranou a hnutím v Parlamentu, kde jsem od počátku pět let byl jediným politikem, který říkal, že je proti migraci, proti islámu, pro nulovou toleranci nezákonné migrace! Ještě loni do ledna o mně média říkala, že jsem xenofob, rasista. Jak mohu být rasista, když mám šikmé oči, to jsem vůbec nepochopil… Mně naopak říkají, že jsem jediný šikmooký Moravák na světě, protože moje maminka je ze Zlínska. Už neměli argumenty a já pořád držel linii. Nejsem kam vítr, tam plášť.
To samé s přímou demokracií. Deset let razím přímou volbu a odvolatelnost politiků. Osobní hmotnou a trestní odpovědnost politiků. Konečně po deseti letech, co mi říkali populista, tak konečně před dvěma měsíci první jiný vysoký politik se mě zastal – a to prezident Zeman, když přišel do Parlamentu říci, že také prosazuje a podporuje přímou demokracii švýcarského modelu“ (potlesk). „Byť byl původně proti přímé demokracii, jak víme, před dvaceti lety. To znamená – postupně dochází na ta slova ohledně přímé demokracie, ohledně migrantů.“
„A věřte mi, my jsme jedinou stranou, která od začátku prosazuje vystoupení ČR z EU. To naše hnutí SPD navrhlo poprvé vloni v červnu a to hlasovali jen tři poslanci pro tento návrh ve Sněmovně. Když jsme to navrhli počtvrté minulý měsíc, tak už 44 poslanců hlasovalo pro, mnozí se zdrželi a těsně to neprošlo. Už to nebude trvat deset let jako u přímé demokracie, že ji lidé budou chtít čím dál více, už ne pět let, že dojde na má slova ohledně migrantů a nepřizpůsobivých vetřelců, které sem nikdo nezval a přišli nás jenom vysát, ale vystoupení z EU, vzpomeňte si na mne, za dva roky to bude chtít většina lidí v ČR,“ prognózoval Okamura.
Další dotaz byl, jak zabezpečit, aby ministr nebyl současně poslancem. A Okamura na to: „My jsme měli ve volebním programu, že nesouhlasíme se souběhem funkcí ministra a poslance. Musel by se změnit zákon. Není od věci ten klouzavý mandát, aby ten, který se z poslanců stane ministrem, aby na jeho místo po tu dobu nastoupil někdo jiný; a až by ministrem přestal být, tak by se na to místo poslance zase vrátil.“
„Když jsem navrhoval jeden z klíčových zákonů naší SPD, a to zákon o osobní hmotné a trestní zodpovědnosti vrcholných politiků, tak jsem očekával, že pan Babiš bude hlasovat pro. Dozvěděl jsem se na sebe, jaký jsem populista. Takzvanou péči řádného hospodáře už mají ze zákona starostové, zastupitelé, všichni ředitelé státních organizací, takzvanou ‚hmotku‘. Já jsem do toho platného zákona navrhoval jen připsat ‚…a také ministři a hejtmani‘. A myslel jsem, že nebude žádný problém. A světe div se, všichni do jednoho, Babiš, Sobotka i Bělobrádek hlasovali proti. Může tady být i druhý důvod, proč to odmítnout. To, že jsou to diletanti a amatéři a bojí se, že nevědomky způsobí škodu, kterou by si pak museli sami zaplatit. My přece chceme ministry odborníky, nechceme amatéry a trafikanty. Kdyby tu platil můj zákon, náš zákon, našeho hnutí SPD, tak například ministr Stropnický nebude ministr obrany. A ne že nebude jmenován, on sám to odmítne. Protože se bude bát, protože vůbec neví, kolik stojí tank nebo puška. Ať jsou na ministerstvech odborníci. Může být i politik, ale odborník, ne politický trafikant. Není jiný důvod, že buď chtějí krást, nebo nejsou pevní v kramflecích a bojí se, že budou hmotně odpovědní za předraženou zakázku.“
Soudci potřebují peníze. Důchodci nikoliv?
„V listopadu 2014 přišly najednou v jeden den dva zákony, hlasovali jsme hodinu po sobě,“ dostal se k platům ústavních činitelů Tomio Okamura. „Byl to právě ten zákon o důchodovém pojištění a druhý byl vládní návrh zákona o platech ústavních činitelů a soudců. A vláda navrhla, aby se stotisícový průměrný plat politika a soudce zvýšil o 3,8 procenta. A zároveň ve stejný den navrhovali, aby se důchody zvýšily o těch 40 korun. Já jsem šel okamžitě ‚na mikrofon‘ a říkal jsem – co to tady předvádíte? Takže důchody, kde je průměr 11 000 měsíčně, vy navrhujete zvýšit o 40 korun a politikům a soudcům, kde je průměrný plat 100 000, navrhujete nárůst o 3,8 procenta? Nemá to být opačně?“ (potlesk davu) „A zase zklamu odpůrce. Už jsem to nevydržel, a protože jsem věděl, že tato vláda takto lživě koná, měl jsem předem s Radimem Fialou připravený návrh zákona a my jsme šli okamžitě na mikrofon a tady jsme si nalili čistého vína. Navrhli jsme zákon a celá Sněmovna o tom hlasovala, navrhli jsme zamrazení platů politiků a soudců do roku 2017. A navrhneme to znovu,“ prohlásil předseda SPD Okamura.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala