Podle komentátora již první „cvičení s plynovými kohoutky“ na ukrajinské hranici v letech 2006 až 2009 ukázala, že to významná část Evropy chápe. Stačilo totiž prý na chvíli vypnout a na Západě se začaly stavět nové zásobníky a plynovody. „A také přemýšlet o pozapomenutých pojmech bezpečnosti a nezávislosti,“ píše v MF Dnes.
Odezva na první podněty byla podle Štického pro Putina až příliš, a tak musel brzdit. Z dlouhodobějšího pohledu Ukrajinu můžou ruské výpadky energií donutit modernizovat průmysl s veřejnou správou. „Může ji (Evropu) nakopnout ke strategickým změnám, které by bez podobných šoků nikdy nebyly průchodné,“ uzavírá Štický.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jno