A tak - zatímco téměř tři čtvrtiny mladých lidí do 25 let dluží bankám, u seniorů je to přesně naopak a přes 76 % z nich má problémy se splácením u nebankovních institucí.
Do třiceti let je poměr neplatičů u bank a „nebank“ zhruba půl na půl. Ale od 40 do 60 let převažují dlužníci nebankovních finančních institucí nad bankami v poměru 7 : 3. A u osob starších nad 60 let jsou to více jak tři čtvrtiny.
Získat půjčku u nebankovní společnosti je jednodušší
„To, že starší dlužníci nesplácejí úvěry častěji u nebankovních poskytovatelů financí je pravděpodobně způsobeno faktem, že získat u nich půjčku je pro snazší. Pokud se ve vyšším věku dostanou do životních potíží, nezvládají splácet své závazky, kterých mají zpravidla víc než mladí lidé, kteří se například teprve začínají osamostatňovat, či zakládají rodinu,“ říká Jakub Zetek, manažer klientského servisu zmiňované inkasní agentury.
Vysvětlením vysokého počtu seniorů dlužících u nebankovních institucí může být vysoký věk, relativně nízké příjmy a omezené možnosti ručení. Pro mnohé banky také nejsou senioři perspektivními klienty.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová