Co uvést k ekonomovi Tomáši Sedláčkovi? Například to, že Yale University jej zařadila mezi pět nejperspektivnějších ekonomických mozků a v útlém mládí se stal poradcem prezidenta a poté členem NERVu.
„Někdy si s kluky dáme panáka, když se někomu něco povede. Ve svých nejvíce egoisticko – masochistických momentech si toho panáka dám sám,“ odvětil Sedláček v rozhovoru Tachecí na dotaz, zda si někdy říká: „Chlapče, hlavně se z toho nezblázni!"
„Mám míň času na nějaké blbosti, to jsem rád. Že nemusím dělat administrativu. Mám ale i míň času na věci, které mi byly blízké, na kamarády. Člověk v tom běhu nabere plno přátel nových a je jimi fascinován, protože jsou právě noví,“ svěřil se dále Tachecí Sedláček.
V minulosti ekonom radil Václavu Havlovi, Bohuslavu Sobotkovi, ale i Mirku Topolánkovi. Jenže v rozhovoru neřekl, že by měl s někým z této trojice nějaký velký slovní souboj a to kvůli jinému náhledu na ekonomiku.
To bych si vystačil sám se zrcadlem
„Nechci mít stejný názor dokonce ani s životními partnery, to by si člověk vystačil sám se zrcadlem či pouhým stínem. Takže u Sobotky to bylo zajímavé tím, že jsem ho musel přemlouvat a snažil se změnit jeho pohled na svět. Třeba za něj se podařilo elegantním způsobem snížit daně, to považuji do jisté míry za moji malou zásluhu,“ konstatoval na to Sedláček.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb