Ekonom Sedláček: Když jsem já eurohujer, tak oponenti jsou korunohujeři

05.01.2012 13:51 | Zprávy

Tomáš Sedláček je tak trochu netradiční ekonom – nosí dlouhé a zrzavé vlasy, jezdí na kole a své oponenty nazývá korunohujery. Barboře Tachecí z deníku Mladá Fronda Dnes (MfD) pak prozradil, že se mu hlava z toho, jakou učinil kariéru a jak je známý, rozhodně netočí.

Ekonom Sedláček: Když jsem já eurohujer, tak oponenti jsou korunohujeři
Foto: Archiv Suma sumárum
Popisek: Tomáš Sedláček

Co uvést k ekonomovi Tomáši Sedláčkovi? Například to, že Yale University jej zařadila mezi pět nejperspektivnějších ekonomických mozků a v útlém mládí se stal poradcem prezidenta a poté členem NERVu.

„Někdy si s kluky dáme panáka, když se někomu něco povede. Ve svých nejvíce egoisticko – masochistických momentech si toho panáka dám sám,“ odvětil Sedláček v rozhovoru Tachecí na dotaz, zda si někdy říká: „Chlapče, hlavně se z toho nezblázni!"

„Mám míň času na nějaké blbosti, to jsem rád. Že nemusím dělat administrativu. Mám ale i míň času na věci, které mi byly blízké, na kamarády. Člověk v tom běhu nabere plno přátel nových a je jimi fascinován, protože jsou právě noví,“ svěřil se dále Tachecí Sedláček.

V minulosti ekonom radil Václavu Havlovi, Bohuslavu Sobotkovi, ale i Mirku Topolánkovi. Jenže v rozhovoru neřekl, že by měl s někým z této trojice nějaký velký slovní souboj a to kvůli jinému náhledu na ekonomiku.

To bych si vystačil sám se zrcadlem

„Nechci mít stejný názor dokonce ani s životními partnery, to by si člověk vystačil sám se zrcadlem či pouhým stínem. Takže u Sobotky to bylo zajímavé tím, že jsem ho musel přemlouvat a snažil se změnit jeho pohled na svět. Třeba za něj se podařilo elegantním způsobem snížit daně, to považuji do jisté míry za moji malou zásluhu,“ konstatoval na to Sedláček.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Petr Letocha byl položen dotaz

Přebujelý sociální systém

Dobrý den. Mám tento dotaz : Jak vysoký musí být vysoký důchod, aby mohl být ořezán? Myslel jste pouze důchody bývalých poslanců soudců apod. nebo běžných občanů? Děkuji za odpověď. Důchodce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Marek Vašut, Vítězslav Jandák a status umělce. Mnohé se vyjasnilo

4:39 Marek Vašut, Vítězslav Jandák a status umělce. Mnohé se vyjasnilo

Státní umělci? Prezident Petr Pavel podepsal vládní novelu zákona o podpoře kultury definující statu…