Škola mimo jiné stále nemá práci expremiéra Stanislava Grosse, nicméně ten na seznamu případných hříšníků nefiguruje. „Technici na univerzitě dávají dohromady všechny elektronické verze a prověřují, odkud se data ještě dají vzít a odkud ne. Kde jsou třeba diskety nenávratně poškozené," vysvětlil deníku Právo proděkan právnické fakulty Petr Bezouška.
Někteří budou muset znovu prokázat studium
„Tímto způsobem se dává křížově dohromady seznam prací, které jsou v knihovně, které v elektronické verzi, a teprve tam, kde nebude ani ta jedna, budeme vyzývat bývalé studenty k jejich doručení," dodal Bezouška. Právě nedokončená evidence může za to, že škola ještě nekontaktovala právě Stanislava Grosse.
Neveřejná práce
Jeho práci se totiž prozatím nepodařilo dohledat, možná proto, že ji obhajoval v roce 2004 a to ještě nebylo zařazení do akademické knihovny povinné. Navíc expremiérova práce měla speciální režim, autor nesouhlasil se zveřejněním. Svazek byl proto uložen na děkanátu, odkud se ale ztratil. „Grossovu práci k dispozici ještě pořád nemáme," řekl Právu Bezouška.
Grosse hájí znalec
Sám Gross jakékoli pochybnosti o regulérnosti svého studia popírá. „Právnické vzdělání jsem získal na Karlově univerzitě a rigorózní práci jsem už někdy před půl rokem ukazoval novinářům," vysvětlil bývalý šéf ČSSD. Pravost 155 stránkového svazku měl dokázat i znalecký posudek, vycházející ze stáří lepidla a tisku, který potvrdil, že svazek nebyl vyroben dodatečně.
„Zkoumání proběhlo a posudek soudního znalce je k dispozici," uzavřel novopečený advokát Stanislav Gross.
Nic není jisté
Expert na správní právo Stanislav Korbel, který má na starosti přípravu dokumentů ke správnímu řízení, podle Práva nevyloučil, že ke dvanácti jménům možných rychlostudentů přibudou i další. Rozhodnout by se mělo v následujících týdnech.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jac