Merkelová ztratila rozum. Poroste nenávist. Přijde konflikt a politický rozvrat. A zednáři a vliv Bilderbergu na vedení EU... Profesor Tomský o temných zákoutích uprchlické krize

19.10.2015 4:49 | Zprávy

ROZHOVOR Politolog a nakladatel Alexander Tomský říká, že tak jako kdysi zednářské lóže prosazovaly své kandidáty do republikánských proticírkevních vlád, pokouší se o to i neformální skupina Bilderberg, jejímiž členy byli prezident evropské komise Herman Van Rompuy nebo exkomisař EU, zmocněnec OSN pro migraci a předseda Goldman Sachs Peter Sutherland, jenž letos prohlásil, „že nic na světě, ani obchod, ani toky kapitálu, neovlivní tak pozitivně udržitelný rozvoj života jako masivní imigrace“. EU je podle něho svou podstatou antikřesťanským, osvícenským, budovatelským a antihistorickým projektem.

Merkelová ztratila rozum. Poroste nenávist. Přijde konflikt a politický rozvrat. A zednáři a vliv Bilderbergu na vedení EU... Profesor Tomský o temných zákoutích uprchlické krize
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský

Co říkáte kvótám na imigranty z Evropské unie? Předsedou Evropské komise prosazující kvóty je křesťanský demokrat Jean-Claude Juncker…

Co bych říkal? To, co každý víme – největší krize od světové války. Krize Unie, která de facto neuznává vlastní hranice, protože se považuje za otevřenou společnost, sedmdesát let to jakž takž fungovalo, přestože většina uprchlíků v posledním desetiletí byla nelegální, nyní přestal rozdíl mezi legálním a nelegálním platit. Kvóty jsou dalším pokusem bruselské nomenklatury získat větší moc na úkor jednotlivých států a nepochybně způsobí politickou krizi, čísla budou stoupat. Nejdříve se mělo rozdělovat 40 000, nyní 160 000, zítra 250 000 a pozítří půl milionu. Německý odhad 800 000 padl, nyní je 1,5 milionu, a to mluvíme jen o letošním roce. Nemám ponětí, jak budou kvóty fungovat, když mají uprchlíci nohy. Chtějí tam, kde je nejvyšší sociální podpora a nejvyšší minimální mzda, a mohou se pokoušet o azyl i několikrát jinde. Počáteční podpora jistě klesne na nějaké celoevropské minimum a povede možná ke společné unijní dani.

Jaké to bude mít důsledky?

Imigrace bude zneužita na integraci. To ovšem zvýší politické napětí. Možná i s přispěním nové konzervativní vlády v Polsku poroste odpor střední Evropy proti většinovému diktátu. Už deset let sílí v Evropě antiimigrační strany, dnes tvoří třetinu takzvaného Evropského parlamentu a lze předpokládat, že jejich podpora stoupne – o kolik, to nevíme, protože je většina voličů právem považuje za extrémní. Potřebovali bychom jinou, solidnější reprezentaci na obranu národního státu, alespoň natolik reformní, jako je britský premiér Cameron, a ne otevřeně antiunijní. Dnešní europolitici se zatím rozpadu neobávají, budou proti radikální pravici i levici vytvářet velké koalice tak jako ve Švédsku. Napětí ale nutně poroste. 

Záleží na tom, jak bude Německo zvládat situaci. Zřejmě dost špatně, těch letošních 1,5 milionu je už moc a na jaře se zvedne další vlna. Bude Frontex uprchlíky vracet? Budou trčet v Řecku nebo v Itálii. Bude jich přibývat, nebo ubývat?

Co říkáte tomu, že Angela Merkelová nejprve řekla, že syrští uprchlíci mají dveře do Německa otevřené – podle Andreje Babiše je tak do EU fakticky pozvala – a pak Německo zavedlo kontroly na hranicích? Navíc je pozvala a nás vyzývá, ať je přijmeme MY…

Kariéra kancléřky pomalu, ale jistě končí, možná ani nedokončí svůj volební mandát. Babiš má pravdu. Svým způsobem je Merkelová chudák – všechny ideologické dokumenty Unie totiž „mluví“ o otevřené společnosti otevřených hranic a europolitici mají tuhle utopii v hlavě, ale ona ztratila rozum. Pozvala miliony mladých mužů z válečných zón do Německa. Žádná země nemůže být Willkommenskultur, každá společnost má svou neviditelnou hranici, za kterou se hroutí. Kontroly na přechodech migranty nezadrží, zelená hranice s Rakouskem je velmi dlouhá, byť málo schůdná. Na německé pozvání doplatíme všichni – především zchudneme a politické napětí mezi kazateli neomezeného milosrdenství a zdravým rozumem bude stoupat. Poroste ale hlavně menšinová nenávist. V Německu už letos shořelo několik set ubytoven pro uprchlíky, do konce června registrovala policie 150, nyní je to už více než dvojnásobek. A policie musí chránit i pořádek v táborech uprchlíků. Náklady nepředstavitelné…

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident se zase „vyznamenal“, média to nezajímá. Ale do Klause i Zemana kopali ostošest

7:45 Prezident se zase „vyznamenal“, média to nezajímá. Ale do Klause i Zemana kopali ostošest

TÝDEN V MÉDIÍCH Mediální analytik Petr Žantovský se zaměřil na prezidenta. Konkrétně na to, jak si p…